Німецькі друзі знову відвідали Городищину

Німецькі друзі знову відвідали Городищину

В усьому світі люди з нетерпінням чекають літніх відпусток, щоб подарувати собі відпочинок, поїхати на море, розважитися, забути про всі клопоти. А ось представники товариства Червоного Хреста з міста Ульзен (Німеччина) витрачають свій особистий час і кошти, щоб відвідати Городищину, привезти сюди гуманітарну допомогу, передати її потребуючим. Від Ульзена до Городища шлях неблизький – понад 2200 км. Шестеро дорослих і четверо підлітків мужньо здолали цю дорогу: Ґерд Гольдус (керівник групи), Маріон Гольдус. Йорк Бойкер, Альберт Цеґґер, Олівер Вистрах, Леа Бойкер, Яна Вінклер, Ясмін Паашен, Луїзе Енґберс, Хріста Крайнбрінґ.

Доброчинною допомогою були завантажені вантажівка і мікроавтобус з причепами. Привезли ходунці та інвалідні візки, розвиваючі іграшки, медичні меблі і матеріали, засоби догляду за хворими та інше. Побували у лікарні та кількох дитсадках.

Німецький Червоний Хрест вже тринадцять років співпрацює з Городищем. Гуманітарна допомога – лише додаток до давніх дружніх стосунків, які склалися ще у дев’яностих роках.

Зокрема, вже багато років обмінюються групами школярів. Цього разу юні гості жили у сім’ях городищан, де є їхні однолітки, їм забезпечили цікаве дозвілля.

Німецькі друзі перебували в Україні з 15 по 26 липня. Увесь час ними опікувався координатори програм Німецько-Українського товариства Олександр Щепак та Олександр Мусієнко, представник батьківської спільноти Володимир Зінченко. Відбулася зустріч з керівництвом міста і району, представниками бізнесу та громадських організацій. Спілкування було жвавим, городищан найбільше цікавили питання місцевого самоврядування та системи оподаткування в Німеччині. Гості відвідали Городищенський економічний ліцей, який є учасником ряду європейських програм і грандів. Побували у Млієві, де Олександр Єпіфанов налагодив паркетне виробництво світового рівня. З екскурсіями відвідали Смілу, Черкаси і Київ. Були у захвати від людей, мальовничої природи та історичної архітектури. Їм усе сподобалося, крім доріг. Це єдине, що неможливо ні пояснити, ні зрозуміти, ні вибачити. Під час прощального вечора міський голова Володимир Мирошник щиро подякував представникам Червоного Хреста за їх волонтерську діяльність, за всю проведену роботу, яку вони виконують на громадських засадах.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account