Очистили ставок, щоб з’явилася вода в криницях

Очистили ставок, щоб з’явилася вода в криницях

Село Корнилівка Корсунь-Шевченківського району розташоване на підвищеній місцевості, на горбочку. Виглядає дуже мальовничо! Ось тільки проблема в тому, що до води далеко. Глибина криниць від 26 до 40 метрів! Через це більшість населення користується сільським водогоном, вода до якого подається з урочища Киданий берег. Рівень води в криницях тримає ставок, який останнім часом обмілів і заріс очеретом.

– Щоб поліпшити ситуацію, ми розробили проект «Очищення сільського ставка та створення зони відпочинку в урочищі «Киданий берег», – розповідає староста Наталія Баб’як. – Проект переміг у конкурсі мікрогрантів від Благодійного фонду «Урожай – громаді». Наша мета – створити умови для раціонального використання джерел питного водопостачання та створити зону відпочинку для жителів села. Від Фонду ми отримали 50 тис грн, місцеві підприємці вклали не менше 25 тис грн, Набутівська сільська рада виділила 100 тис грн, з яких використали вже 80 тис грн.

Станом на 2019 рік за кошти місцевого підприємця Олександра Саєнка було розчищено 0,11 га. А тепер до роботи узялися толокою, усім миром. Аби підготувати ставок до очищення, потрібно було розчистити чагарники, викосити бур’яни. До цієї роботи долучилися всі небайдужі жителі, які власними бензопилами і бензокосами навели лад біля ставочка. Велику допомогу надав і виробничий підрозділ «Кіровський», що входить до «Урожаю», та його директор Вадим Рудишин. Вони виділили бульдозер, завезли близько 50 тонн піску.

Хочеться відзначити земляків, які активно працювали для спільної справи: Олександр Данильченко, Микола Саєнко, Віталій Саєнко, Анатолій Ткаченко, Олексій Неткал, Василь Солодовник, Микола Руденко, Іван Дорошенко, Вадим Терещенко, Наталія Солодовник, Василь Ткач, Микола Мусієнко, Михайло Модлий, Василь Кришун, Олександр Кришун, Олег Дорошенко, Дмитро Пилипенко, Ігор Співак, Василь Пархоменко, Олексій Горшков, Олексій Барановський, Валентина Нікіфорова та інші. Вправні господині Галина Гордієнко, Лідія Похил, Любов Горшкова наготували смачних вареників та молодої картоплі, щоб почастувати працьовиту громаду.

– В результаті реалізації проекту частково буде вирішена проблема подачі води в сільський водогін, яким користується близько 150 жителів, – говорить Наталія Баб’як. – Зараз велика суша, тож ставок повільно поповнюється водою, але перспективи оптимістичні. Вже почався процес зарибнення, обробили гашеним вапном прибережну смугу і воду. Тому просимо громадян поки-що не рибалити, адже ставочок у процесі відновлення. Роботи ще чимало – вистачить і на наступний рік, адже донний мул зараз розгорнути неможливо. За підтримки депутата сільської ради Володимира Могильного та ВО «Черкащани» заплановано встановити альтанку і сміттєві баки. Цей проект – утвердження добрих практик співпраці місцевого самоврядування, соціально відповідального бізнесу та жителів громади.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account