Одещина є лідером півдня України з приєднання храмів до ПЦУ

Одещина є лідером півдня України з приєднання храмів до ПЦУ

В селі Гетьманівка Савранського району Одеської області місцева релігійна громада вирішила приєднатися до Православної церкви України. Храм у селі Гетьманівка заснований ще 1730 року, він є пам’ятником архітектури. Одещина є лідером півдня України з приєднання храмів до ПЦУ. Це вже восьма парафія в регіоні, яка покинула Московський патріархат, – повідомляє Релігійно-інформаційної служби України.

“Парафія вже довгий час хотіла приєднатися, але люди сумнівалися. Особисто єпископ Павло (керуючий Одеською єпархією ПЦУ) проводив там збори, коли був у Савранському районі. Після його візиту парафія провела ще одні збори, на яких ухвалила рішення приєднатися, і вже є протокол”, – розповів священик Теодор Оробець.

Також у пресслужбі Волинської єпархії повідомили, що нещодавно до Православної Церкви України приєдналися ще три парафії. Це громади сіл Романів, Ясенівка та Борочиче, які вийшли з Московського патріархату. Тож станом на 20 червня після вручення Вселенським патріархом Томосу про автокефалію єпархія збільшилася на 78 парафій. 13 із них увійшли в ПЦУ разом зі священниками.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account