Офіційно інформує Городищенський відділ Смілянської місцевої прокуратури

Офіційно інформує Городищенський відділ Смілянської місцевої прокуратури

Засуджено до позбавлення волі серійних крадіїв

Смілянською місцевою прокуратурою підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно трьох жителів Городищенського району, які протягом декількох років вчинили понад 30 епізодів крадіжок майна громадян на території Городищенського та сусідніх районів. Один із зловмисників, окрім вказаного, також незаконно заволодів транспортним засобом. За результатами судового розгляду, дослідження, наданих прокурором доказів, причетність обвинувачених до вчинення злочинів знайшла своє підтвердження. З урахуванням тяжкості вчиненого, характеристики осіб обвинувачених, яких раніше притягували до кримінальної відповідальності, суд підтримав позицію прокурора та призначив покарання у вигляді реального позбавлення волі кожному строком від 4 років до 7 років 3 місяців відповідно. Законність вироку наразі вивчається Смілянською місцевою прокуратурою.

Інформація в органи влади про результати роботи за 2018 рік Городищенським відділом Смілянської місцевої прокуратури у сфері запобігання корупції

Городищенським відділом Смілянської місцевої прокуратури здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень особами, що  уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та особами, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Протягом 2018 року Городищенським відділом Смілянської місцевої прокуратури скеровано до Управляння захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ НП України 12 матеріалів щодо порушення посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Так за результатами їх розгляду складено 14 протоколів про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією та до відповідальності притягнуто 10 посадових осіб. Узято участь у розгляді 12 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (2 – закриті судом, 11 – задоволено, 2 – на розгляді).

Питання стану законності у сфері запобігання корупції для Смілянської місцевої прокуратури є пріоритетним і перебуває на постійному контролі.

Звіт про роботу Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури на напрямку представництва інтересів держави за підсумками роботи 2018 року

Городищенським відділом Смілянської місцевої прокуратури при здійсненні функції представництва інтересів держави в суді на території міста Городище та Городищенського району протягом 2018 року подано 13 позовів, заяв на суму 70 193 тис. грн (3,5% від загальної кількості та 5,5% від суми заявлених позовів по області), задоволено 3 позови на суму 17 779 тис. грн (1,4% від кількості та 3,8% від загальної суми задоволених позовів по області), реально виконано на суму 10 841 тис. грн, відсоток виконання становить 98%, площа повернутих земель – 140 га.

У бюджетній сфері подано 5 позовів на суму 1 017 тис. грн, задоволено 1 позов на суму 21 тис. грн, реально виконано на суму 17 тис. грн, що становить 9%.

У сфері земельних правовідносин подано 6 позовів на суму 60 101 тис. грн, задоволено 1 на суму 8 683 тис. грн, реально виконано на суму 8 756 тис. грн, що становить 99%, площа повернутих земель – 140 га.

Із питань державної і комунальної власності подано 1 позов на суму 9 075 тис. грн, задоволено 1 на суму 9 075 тис. грн, реально виконано на суму 2 058 тис. грн, що становить 100%.

У сфері охорони навколишнього природного середовища позови вказаної категорії не пред’являлися, судами не задовольнялися, рішення не виконувалися.

Про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, подано 3 позови на суму 28 тис. грн, які наразі знаходяться на розгляді в судах, реально виконано на суму 1 тис. грн, що становить 25%.

Залишаються невиконаними судові рішення на суму 224 тис. грн, за рішеннями минулих років – 192 тис. грн.

Задоволено 6 скарг у порядку ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».

Повідомляю, що робота на даному напрямку триває та прокуратурою постійно вивчається стан дотримання законодавства України на території юрисдикції Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури.

Про розгляд звернень громадян у Городищенському відділі  Смілянської місцевої прокуратури

Одним із головних напрямків діяльності органів прокуратури, спрямованим на зміцнення законності і правопорядку, захист конституційних прав громадян, є робота з розгляду звернень громадян та юридичних осіб, організації особистого прийому.

За 2018 рік до Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури надійшло 90 звернень, вирішено 55. Прокурорами відділу на особистому прийомі прийнято 7 звернень.

У зв’язку з набранням чинності Законів України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року суттєво обмежено повноваження органів прокуратури. Так прокуратура наразі позбавлена функцій так званого «загального нагляду», а разом із тим – права проводити перевірки за заявами та скаргами.

Враховуючи зазначене, упродовж 2018 року 35 звернень громадян Городищенським відділом Смілянської місцевої прокуратури скеровано для розгляду за належністю до уповноважених органів влади, місцевого самоврядування, державного нагляду та контролю. Водночас прокуратурою надавалися обґрунтовані роз’яснення про можливість звернення громадян за захистом своїх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги тощо.

Варто зауважити, що Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено право особи на отримання безоплатної правової допомоги.

Суб’єкти надання безоплатної вторинної правової допомоги визначені статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», серед яких, зокрема, особи які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону.

На території Городищенського району безоплатну правову допомогу надає Городищенське бюро правової допомоги. Крім цього, у Черкаській області діють Смілянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області.

Подати звернення до Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури можна за адресою: вул. Грушевського, 10, м. Городище, Черкаська обл., тел. (0234) 5-25-15.

Начальником Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури особистий прийом громадян здійснюється щопонеділка з 10 год. до 13 год. У решту днів тижня особистий прийом громадян проводять інші прокурорські працівники відділу.

Смілянська місцева прокуратура відреагувала на самовільне зайняття 48 гектарів землі державної власності в Городищенському районі

Господарським судом Черкаської області в повному обсязі задоволено позов Смілянської місцевої прокуратури про звільнення 48 гектарів самовільно зайнятої землі державної власності в Городищенському районі та стягнення до бюджету сільської ради заподіяної шкоди.

Так у ході представницької діяльності прокуратурою опрацьовано інформацію Держгеокадастру щодо незаконного використання земельної ділянки для сільськогосподарського виробництва без правовстановлюючих документів.

Установлено, що фермерське господарство незаконно отримувало прибутки, використовуючи земельну ділянку вартістю понад 13 млн грн, спричинивши шкоду державним інтересам.

За їх поновленням до суду звернувся прокурор, вимагаючи стягнення на користь сільської ради понад 90 тис. грн шкоди, заподіяної самовільним використанням землі та звільнення земельної ділянки.

Робота місцевої прокуратури на вказаному напрямку триває.

Матеріали підготував Гліб КУЗНЄЦОВ,

прокурор Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури, юрист 1 класу

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account