Олександр Лупашко захищає землю від розпродажу

Олександр Лупашко захищає землю від розпродажу

Заплановане відкриття в Україні ринку землі розбурхало суспільство. Є противники і прихильники, є боротьба думок та аргументів. 1 жовтня з цього приводу висловилися й депутати Черкаської обласної ради на позачерговій сесії. Щоправда сесія зібралася з мінімальним кворумом у 44 депутати та із запізненням у 35 хвилин. Активну участь в обговоренні питання взяли депутати від ВО «ЧЕРКАЩАНИ», зокрема слово брали Олександр Лупашко та Олександр Коваленко. Однак з ходу сесія не змогла зробити те, заради чого зібралася – проголосувати за звернення до керівництва країни про заборону продажу земель сільгосппризначення. Депутати почали хвилюватися, частина шукала тих, хто не голосує. Депутат Олександр Лупашко навіть назвав їх ворогами. Потім було оголошено ще одну перереєстрацію, і виявилося, що кворуму більше на сесії немає. Оголосили перерву. І тільки потім сесія облради підтримала проект звернення до керівництва України про заборону продажу земель сільгосппризначення.
Серед основних вимог, оприлюднених у цьому зверненні: надання землі сільськогосподарського призначення у довгострокову оренду українським виробникам із правом успадкування, запровадження банку земель, удосконалення державних програм підтримки сільгосптоваровиробників та винесення питання щодо зняття мораторію щодо ринку землі на Всеукраїнський референдум. 

Тим часом Кабінет міністрів України схвалив законопроект про проведення земельної реформи та відкриття ринку землі. Документ мають найближчим часом передати у Верховну Раду. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що іноземні громадяни зможуть купувати землю сільськогосподарського призначення за умови реєстрації юридичної особи в Україні. Уряд планує, щоб українець був потенційно в більш вигідних умовах порівняно з іноземцем. Прем’єр розраховує, що земельна реформа запрацює влітку 2020 року.

Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення запроваджений у 2001 році. Його дія має завершитися 1 січня 2020 року, якщо Верховна Рада знову його не продовжить. Команда президента Володимира Зеленського рішуче налаштована відкрити ринок землі.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account