Громада Орловця проголосувала за перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ

Громада Орловця проголосувала за перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ

Нині ще одна парафія Черкаської єпархії – святителя Миколая, що у селі Орловець Городищенського району – висловилася за перехід до незалежної Православної Церкви України. Незважаючи на те, що активних парафіян не надто багато, настоятель церкви отець Петро Блонський запросив до обговорення цього важливого питання усіх селян, які зібралися на свято Водохреща 19 січня.
– Я вважаю, що не можна ділити людей на своїх і чужих, – каже батюшка. – На всі великі свята селяни охоче йдуть до нас, вже не кажучи про суто сімейні події: хтось народився, хтось помер, хтось хоче повінчатися, замовити молебень. До того ж наш храм веде свою історію аж від 1888 року, він будувався й утримувався всім селом, тому ми не маємо права гребувати думкою більшості громади.
Вирішили зібратися у сільському будинку культури: тут і тепліше, і зручніше. В обговоренні питання взяли участь усі бажаючі, у тому числі й селищний голова Василь Гребинний. Разом з настоятелем вони забезпечили атмосферу дискусії, яка велася без тиску та агітації. Люди мали можливість запитати про те, що їх цікавило, зокрема мови церковного богослужіння та інші.
Голосування проводилося у відкритий спосіб, але за участі обраної лічильної комісії. За перехід до ПЦУ люди проголосували одностайно. Тепер настоятель храму разом з парафіянами займатимуться оформленням усіх юридичних документів для реєстрації безпосередньо у ПЦУ без проміжних інстанцій.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account