Участь у різноманітних мистецьких конкурсах та фестивалях є невід’ємною частиною роботи Городищенської дитячої школи мистецтв ім. С.С. Гулака-Артемовського, яку очолює заслужений працівник культури України Валентина Голосій. Це своєрідний іспит на рівень майстерності та професійності як для учнів, так і для викладачів. Дітям важливо відчути, що їхні зусилля, наполеглива, натхненна праця, творчий пошук оцінені не тільки батьками та викладачами, а і професійними музикантами, діячами мистецтв, які входять до складу журі.

Цьогорічний осінній конкурсний марафон розпочався одразу двома перемогами учнів школи мистецтв на всеукраїнських конкурсах.

27–29 жовтня 2017 року в м. Києві відбувся VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс музичного мистецтва «Київський колорит», засновником якого є Національна всеукраїнська музична спілка. Його проводять із метою збагачення та розвитку традицій інструментального та вокального мистецтва, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні; популяризації європейської та світової класики, кращих зразків композиторів-сучасників у творчості дітей; виявлення та підтримки обдарованих виконавців; формування інтелектуальної самосвідомості молодих музикантів.

Учні школи мистецтв – фортепіанний ансамбль у складі Миколи Берка та Дмитра Шевченка виступили в номінації «Інструментальне мистецтво», секція фортепіано, категорія 10–12 років (викладач Оксана Дуженко). Вони змагалися з піаністами з Харкова, Києва, Сум, Чернігова, Запоріжжя, Херсону, Краматорська, Волновахи. Прослуховування проходило у два тури й було дуже напруженим і хвилюючим. Незважаючи на те, що наші учні вперше взяли участь у конкурсі такого рівня, вони гідно представили свої програми та стали переможцями.

Також у рамках фестивалю-конкурсу було проведено перегляд методичних робіт, у якому взяли участь із власними методичними розробками викладачі-методисти вищої категорії Наталія Салій та Оксана Гаркуша. Кращі роботи найближчим часом вийдуть друком.

Голова журі фестивалю-конкурсу «Київський колорит 2017» Валерій Титаренко – народний артист України, професор, доктор педагогічних наук, композитор, голова асоціації композиторів Національної всеукраїнської музичної спілки, головний редактор журналу «Джаз» м. Київ.

Нагороди та дипломи переможцям секції фортепіано вручав член журі Олександр Лисоконь – заслужений артист України, в.о. професора кафедри спеціальності фортепіано Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського м. Київ.

 

26–27 жовтня хореографічний ансамбль «Ольша» Вільшанського філіалу Городищенської ДШМ ім. С.С. Гулака-Артемовського (керівник Валентина Каракай) узяв участь та здобув перемогу в IV Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Єднаємо серця», який відбувся у м. Вінниці за підтримки Управління культури та мистецтв Вінницької облдержадміністрації.

На мистецький захід прибули солісти та творчі колективи з різних регіонів України, які позмагалися за звання кращих у хореографічному, театральному, цирковому та інструментальному жанрах.

Конкурс мистецтв «Єднаємо серця» розширив географію здобутків колективу «Ольша» після Черкас, Києва, Ужгорода, Запоріжжя, Дніпра та став ще однією сходинкою підвищення рівня виконавської майстерності.

Своїми творчими надбаннями вихованці ДШМ завдячують досвідченим викладачам та професійним наставникам, які своїм хистом і натхненням запалюють серця учнів створювати колоритні образи в музиці, на мольберті, у танці.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account