Освятили храм Пантелеймона-Цілителя

Освятили храм Пантелеймона-Цілителя

Нову красиву церкву на честь Святого Пантелеймона Цілителя урочисто освятили і відкрили 5 серпня у с. Дирдин Городищенського району. Храм належить до Української православної церкви Київського патріархату. Будівництво тривало з 2011 року. Благородну справу за свої кошти здійснив бізнесмен і меценат Зіновій Череватий. Як щиро віруюча людина, він безкорисливо зробив цей подарунок громаді села. Також багато місцевих жителів своїми посильними і дуже важливими внесками постійно допомагали будівництву. Церква є дерев’яною, зведена за новими, передовими технологіями.

Колись у Дирдиному вже була церква Цілителя і Святителя Пантелеймона, зведена у 1892 році. За переказами, її побудували брати Бойки разом із заможними селянами Катерушами, Коршаками, Дирдами. На 1913 рік прихожан Свято-Пантелеймонівської церкви було 926 чоловіків і 961 жінка. Священик Василь Орловський отримував казенного жалування 600 рублів на рік, псаломщик Іван Шараєвський – 200 рублів. Церква була центром духовного життя громади.

За радянських часів, церкву закрили, використовували як комору. Але навіть в такому вигляді вона залишалася окрасою села. Подібний феномен майстерно описаний у романі Олеся Гончара «Собор» – храм закритий як культова споруда, але продовжує вражати своєю архітектурною довершеністю.

У Дирдиному завжди з особливим шануванням ставилися до місцевого храмового свята, що припадає на 9 серпня. Практично у кожній сім’ї чекали гостей, або самі відвідували рідних та друзів, з далеких країв приїздили родичі. Ця традиція не зникла й тоді, коли на початку 1980-х будівлю церкви розібрали, начеб то на будівництво ферм. Тому будівництво нового храму є символом духовного відродження і відновленням історичної справедливості.

Храм звели у центрі села, поряд із сільською радою. Звичайно, це не те місце, де церква була раніше. Адже минуло багато часу і село вже не таке, як сотню років тому. Треба враховувати сьогоднішні реалії, зокрема планування і забудову населеного пункту. Проте наріжний камінь для будівництва нового храму узяли із залишків старого фундаменту. Це має глибоке символічне значення, підтверджує зв’язок поколінь, збереження історичної спадщини, повагу до духовних святинь.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account