Перемогли на «Червоній руті»!

Перемогли на «Червоній руті»!

Із 17 по 22 вересня в Чернівцях проходив 30-тий конкурс Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» – «Ruta Fest». На фестиваль був запрошений і народний аматорський колектив «Родина» Городищенського районного Палацу культури ім. С.С. Гулака-Артемовського. «Червона рута» – легендарний фестиваль, де вперше засяяли тепер знамениті співаки Андрій Миколайчук, Марійка Бурмака, Ірина Білик та багато інших. У 1989 році саме на «Червоній руті» вперше на широкий загал прозвучав національний гімн «Ще не вмерла Україна» у виконанні кобзаря Василя Жданкіна.

Тоді українську пісню почули у всьому світі, а фестиваль об’єднав талановитих музикантів зі всієї країни.

В ювілейному фестивалі «Червона рута» узяли участь майже тисяча учасників: танцювальні та фольклорні колективи, сучасні музиканти і рок-гурти. Всі неймовірно талановиті і самобутні. Цілий тиждень музика у Чернівцях лунала звідусіль – площ, парків та палаців культури.

Учасниками городищенського колективу «Родина» є Ольга Хачбулагян, Світлана Скалига, Світлана Грицай, Валентина Кердань, Юрій Гайдамака та Павло Луньов. Путівку на фестиваль здобули торік, коли посіли перше місце на обласному відбірковому етапі.

Виступали у номінації «український автентичний фольклор». У цьому жанрі були заявлені 35 колективів і солістів. Тобто, було з ким позмагатися. Усі демонстрували високий професійний рівень. Городищани співали на прослуховуванні в Палаці спорту, на відкритті художньо-мистецької виставки в приміщенні Чернівецької облдержадміністрації, в творчому центрі «Юність Буковини». Головними конкурсними піснями були «Ой, їхав козак та й доріжкою», «Розкопаю я гору», «Не ходи, улане».

Також виконували жартівливі й весільні композиції. Представники оргкомітету ретельно все записували, просили співати ще, адже пересвідчилися, що мають справу зі справжньої скарбницею народної творчості.

Авторитетне журі високо оцінило виступ городищан. У Чернівцях гурт «Родина» здобув І премію лауреата Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» в напрямку «гуртовий спів» у номінації «український автентичний фольклор». Це справді високе і важливе досягнення, з чим сердечно вітаємо наших талановитих артистів!

За всебічну підтримку в організації поїздки і загалом у творчій роботі учасники колективу «Родина» завдячують т.в.о. першого заступника голови, керівнику апарату райдержадміністрації Людмилі Пащенко, заступнику голови районної ради Миколі Панчишину, начальнику сектору культури РДА Наталії Салій. Учасники колективу «Родина» говорять, що для них справжнє щастя побувати у Чернівцях – місті, де творили славнозвісні Володимир Івасюк, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Софія Ротару… Побували на майстер-класах професійних виконавців, слухали виступи рок і поп-гуртів, акустичну музику. Оглянули прекрасну стародавню архітектуру. Набралися творчих сил і справді відпочили душею!

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account