Перевірте справність пічного опалення!

Перевірте справність пічного опалення!

Наступила осіння пора. Незабаром почнеться опалювальний сезон, а пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де в кожному будинку є піч – об’єкт підвищеної пожежної небезпеки. Тому, співробітники Городищенського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області разом з представниками місцевої влади 19 жовтня в рамках акції «Безпечне житло» провели спільний рейд територією с. Хлистунівка Городищенського району. Під час рейду фахівці наголосили наголосили на дотриманні правил експлуатації пічного опалення, оскільки це найпоширеніша причина пожеж в приватних будинках.

Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані та ретельно перевірені. У зв’язку з цим необхідно нагадати основні правила пожежної безпеки при експлуатації печей.

Забороняється:
– розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;
– сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;
– використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;
– закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, категорично забороняється – це може призвести до отруєння чадним газом.

Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту. Не можна залишати малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих.

Палаючого вуглика, а інколи і іскри досить для того, щоб скоїлося велике лихо.

На випадок пожежі необхідно негайно повідомити про це службу порятунку за номером телефону „101”, при цьому вказати точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону, з якого надійшло повідомлення. Вживати (по можливості) заходів щодо гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння та збереження й евакуації матеріальних цінностей. Здійснити аварійне вимкнення електрообладнання.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account