Переходимо на зимовий час!

Переходимо на зимовий час!

Сьогодні увечері переводимо стрілки годинника назад! Адже цієї неділі, 28 жовтня, Україна переходить на зимовий час. Стрілки слід перести назад на годину о 4-й ранку – було 04:00 стане 03:00. Отже, ніч проти 28 жовтня буде довшою на годину.

Нині час переводять то на літній, то на зимовий понад 110 країн світу. Щоб легше запам’ятати, коли і куди стрілки рухати стрілки, люди придумали дотепне правило: ВВ та ОО. Що означає “весна вперед” та “осінь обратно”. Проте наступного року змінювати час перестануть 28 європейських держав.

У світі літній час вводили кілька разів, починаючи від 1784 року. І все для того, щоб люди могли працювати довше, не витрачаючи на освітлення недешеві свічки. Офіційно два режими часу вперше запровадили у Великій Британії 1908 року.

Нині вже немає економічної вигоди від перестановки стрілок. Тому у Євросоюзі взагалі відмовилися від зміни часу. Наступного року в усіх країнах ЄС стрілки годинників переведуть востаннє. За яким часом жити – зимовим чи літнім – кожна країна вибере сама для себе.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account