Підсумки роботи «Майстерні сільських ініціатив»

Підсумки роботи «Майстерні сільських ініціатив»


Члени ініціативної групи Хлистунівської школи разом із керівниками БФ «Урожай – громаді» на презентації в Черкасах

Цей навчальний рік для частини учнів Хлистунівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів, як і початок липня, видався напруженим та цікавим. Адже їм випала нагода бути учасниками освітнього проекту «Майстерня сільських ініціатив», який проходив в Україні. Це програма неформальної громадянської освіти молоді в нашій державі. Вона створена для сільської молоді віком до 18 років, яка прагне реалізувати себе локально та втілювати ініціативи у своїх громадах, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток.

Команди старшокласників із Черкаської, Донецької та Закарпатської областей за допомогою тренерів із Польщі, Білорусії, України були учасниками семінарів «Майстерня ідей», «Майстерня дій» та «Майстерня Досвіду». Черкаську область представляли школи  Хлистунівки, Гельмязева та Стеблівської ОТГ. Координатором в нашій області є Вікторія Феофілова.  Учасники проекту отримали інструменти та навички, потрібні для реалізації їхніх ідей, навчилися впевнено брати на себе відповідальність за власні вчинки у своєму оточенні. Головним інструментом навчання  була  реалізація власної ініціативи.

Упродовж останнього сезону «Майстерні сільських ініціатив», від осені 2017 до літа 2018 року, учасники втілили 22 ініціативи, три з яких у с. Хлистунівці. Одна з них – сільський парк. Ціла команда узялася впорядковувати територію біля школи: Вікторія Нікітенко, Артем Ісоян, Олена Петрова, брати Василь та Олександр Корецькі. Разом із школярами, вчителями, працівниками школи установили лавочки, пісочницю, облаштували дитячий майданчик «Дивосвіт». А завершили проект веселим святом для дітей та дорослих з конкурсами, іграми та кашею. Окрема подяка за допомогу в реалізації проекту голові  благодійного фонду «Урожай – громаді» Тетяні Волочай, її заступнику Миколі Єфремцеву та місцевому фермеру Віктору Гарагаю, який втілив мрію і побудував альтанку біля школи для проведення занять та відпочинку школярів.

Друга ініціатива – «Парк квестів». Це не просто майданчик і лавочки, а місце для цікавих атракцій. Діти люблять грати в ігри, але найчастіше роблять це сидячи за комп’ютером, чому б не перенести гру в парк? – вирішив Андрій Пустовіт. Так народилася ідея створити у парку територію для квестів. Спільно з друзями придумав легенду і створив десяток цікавих перешкод. Перші квести вже відбулися – це і розвага, і розвиток командного духу, і цікава інтелектуальна гра. Надалі планується створення тематичних квестів з різних шкільних предметів, які можуть стати частиною навчальної програми Хлистунівської ЗОШ.

Третя ініціатива – впорядкування Алеї Небесної Сотні. Артем Єрис із своїми друзями, учнями школи висадили більше сотні молоденьких сосен і дубів. Завдяки коштам виділеним сільською радою (сільський голова Наталія Сенкевич) жителі села Іван Атаманенко та Роман Осовітній вистелили алею плиткою. Проте проект ще не завершений.

І ось в липні учасники «Майстерні сільських ініціатив» в обласній дитячій бібліотеці м. Черкаси презентували свої ініціативи. На презентаціях були присутні журналісти радіо і телебачення, керівники організацій, які долучилися до реалізації дитячих ініціатив. В якості гостей було запрошено випускників МСІ минулого року, тренерів та наставників.

Роботу завершено, підведено підсумки. У хлистунівських школярів в серцях горять вогники віри в свої сили змінювати світ навколо. Їхні  ініціативи хоч на краплинку, але зробили життя в селі цікавішим, комфортнішим, змістовнішим. Тепер в громаді  знають, що молодь може стати двигуном змін. Незліченна кількість емоцій, амбіцій, ідей, мрій, експериментів, спроб, помилок, нервів, боротьби і перемог. Але це того варте.

Ніна ДУДНИК, заступник директора з навчально-виховної роботи Хлистунівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account