ПІСЛЯ РЕМОНТУ ПОКРІВЛІ В ОПОРНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ СТАВСЯ ВСЕСВІТНІЙ ПОТОП

ПІСЛЯ РЕМОНТУ ПОКРІВЛІ В ОПОРНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ СТАВСЯ ВСЕСВІТНІЙ ПОТОП

 

Кінець минулого тижня став переломним для адміністрацій, колективів та учнів опорного навчального закладу – Городищенської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. №3 та Городищенського економічного ліцею. У  приміщеннях навчальних закладів «радував» око справжній Ніагарський водоспад: текло по стінах, заливало стелю, «гірко» плакали у класах плафони. Найбільше дісталося ОНЗ, де вода просочилася з даху аж до першого поверху! На місці потопу відразу почала розростатися цвіль, запах у кабінетах стоїть відповідний… Уявіть тільки масштаби: зі стелі капало так, що змушені були підставляти відра. Тепер бояться вмикати світло, адже може статися коротке замикання.

За словами директора ОНЗ – Городищенської ЗОШ І–ІІІ ст. №3 Вікторії Сиченко, обладнання не постраждало, збитки стосуються лише ремонтних робіт коридорів та кабінетів.

У чому ж причина такого вселенського потопу? Усе, як виявилося цілком прозаїчно: рік тому було проведено ремонт покрівлі навчальних закладів на більш як мільйон гривень. Підрядник – ТОВ «Зодчий 2006» – напевне, у грудні 2016 року – січні-лютому 2017-ого не виконав роботи на належному рівні. За словами Вікторії Миколаївни, до ремонту дах протікав після липневих дощів у кількох місцях, а нині по всій площі. Нагорі після танення снігів утворилося ціле море, а матеріал, яким вистелили покрівлю просто грав під ногами. Навіть мені, далеко не фахівцеві, помітно, що роботи провели за принципом «косо, криво – аби живо».

Адміністрації обох закладів звернулися до відділу освіти Городищенської райдержадміністрації (начальник Микола Кирпатий), заступника голови районної ради Миколи Панчишина із клопотаннями «про правову допомогу у підготовці до судового позову до підрядника щодо відшкодування витрат за неналежно виконані підрядні роботи або повторне виконання капітального ремонту даху приміщення школи відповідно до проекту». Це не перший лист із приводу недоліків, допущених ТОВ «Зодчий 2006», влітку освітяни били на сполох, адже  передбачали, що колись станеться надзвичайна ситуація. Тепер чекають відповіді на звернення, адже  стоїть питання безпеки та здоров’я учнів і працівників.

Мені вдалося поспілкуватися з начальником відділу освіти РДА Миколою Кирпатим. Цікавило, як збирають реагувати й вирішувати проблему. «Нами направлено листи до районної державної адміністрації як керуючого органу та районної ради як власника майна про створення комісії з усунення збитків від неякісного ремонту. За результатами її роботи будемо складати дефектний акт, який буде пред’явлено виконавцю. Підрядник візьме участь у роботі комісії, щоб міг оцінити ситуацію. Залучатимемо спеціалістів відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації. На основі дефектного акта складається кошторис на усунення недоліків роботи підрядника та відшкодування збитків. Якщо виконавець робіт не погоджуватиметься на це у процесі переговорів, будемо змушені звернутися до суду. Іншого шляху вирішення проблеми я не бачу», – прокоментував ситуацію Микола Миколайович.

Як відомо, ТОВ «Зодчий 2006» нині виконує роботи з ремонту покрівлі міської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №2. Не втрималася і поцікавилася в головного освітянина району, чи не переживає він, часом, і за цей об’єкт. Виявилося, у Миколи Кирпатого побоювання є: «Перше, що робимо, це наймаємо судового експерта по визначенню якості виконання робіт, відповідності технічної частини фінансовій. Потім на підставі експертизи буде складено корегуючий акт. Друге, це залучення державного технічного нагляду за виконанням робіт. Простіше заплатити кошти, щоб фахівці контролювали процес, ніж потім мати проблеми та збитки».

Коли прямувала з відділу освіти до редакції, обмірковувала ситуацію, намагалася продумати статтю. І тут зловила себе на думці, що технічний нагляд за виконанням робіт із ремонту покрівлі опорного навчального закладу здійснював фахівець із Черкас. Цікаво, чого не вистачило – компетентності чи совісті? А рахунок на чималеньку суму виставив!

Навчальні заклади, які минулого тижня пережили потоп, оговтуються від шоку. Звичайно, переживають, адже ціна людської безвідповідальності дуже висока: не дай, Боже, хтось із школярів увімкне світло, а ще й спори цвілі можуть потрапити до легень і спровокувати розвиток онкологічних захворювань, астми.  Та й шкода, що скільки докладено зусиль, коштів, щоб діти навчалися у затишних класах, а тепер на кабінети жаль глянути, можливо, незабаром шпалери пообпадають, як листя восени. Стіни прикрашає розкішна цвіль, штукатурка посипалася. Оцінила масштаби і подумала, що підрядник буде шокований сумою збитків, яку побачить у кошторисі. Нічого, біда навчить…

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account