Побачила світ книга про самвидав Черкащини

Побачила світ книга про самвидав Черкащини

Вийшла друком книга журналіста і краєзнавця Володимира Чоса “Самвидав Черкащини”. Це науково-історичне дослідження. Книга розповідає про непідцензурну пресу кінця 1980-х – початку 1990-х років – в період боротьби за відродження української державності. Тоді у кожному райцентрі видавалися якісь свої “бойові листки”. Попри жорсткий тиск з боку компартійної влади ширився рух за незалежність України та створення демократичної преси.

– Я працював над книгою багато років, зібрав сотні зразків самвидаву, – розповів Володимир Чос. – Під час роботи познайомився з багатьма цікавими людьми з Черкас, Канева, Умані, Шполи, Сміли, Городища, Золотоноші… Це справжні патріоти України. Декого КГБ не могло вирахувати, а я знайшов. Приємно, що вдалося здійснити цю важливу для мене справу. Тираж невеликий, проте безцінні відомості вже не будуть втрачені. Передмову до книги написав мій давній друг Вахтанг Кіпіані – редактор сайту «Історична правда», засновник Музею-архіву преси. Я втішений, що нарешті здійснив цей проект.

Книга побачила світ у Корсуні-Шевченківському – видавець Ірина Майдаченко. Книга має хорошу поліграфію, проілюстрована зразками самвидаву та світлинами з політичних заходів тих часів.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account