Поцілунок: трохи історії та сучасність

Поцілунок: трохи історії та сучасність

Чоловік, який домігся першого поцілунку, вимолює другий, вимагає третій, сміливо робить четвертий, приймає п’ятий – і терпить усі наступні.

Хелен Роуленд, американська письменниця

Коли відбувся перший поцілунок? В Едемі між Адамом і Євою? Чи в задимленій печері мисливців на мамонтів? Науковці вважають, що розвиток поцілунку розпочався приблизно в 3000 р. до н. е., коли люди, поклоняючись богам, дарували їм поцілунки. У Стародавньому Римі на знак вітання цілували не тільки друзів і членів сім’ї, а й торговців і просто перехожих. Що стосується Єгипту, то тут існують розбіжності. Одні вважають, що в Єгипті в ті часи про поцілунки майже ніхто нічого не знав (цариця Клеопатра, відома своїми численними любовними перемогами, жодного разу не цілувалася). Інші, навпаки, стверджують протилежне: вони спираються на єгипетські фрески, на яких зображено людей, що цілуються.

Вітальний поцілунок залежав не лише від стосунків, які існували між людьми, а й від їхньої класової належності. Рівних собі цілували в губи, людей трохи вищого рангу – у руку, людей ще вищого стану – у коліно, а, скажімо, духівництво треба було цілувати в ноги. В Італії чоловік, який поцілував дівчину на людях, мав обов’язково з нею одружитися.

Також цікава історія виникнення звичаю ставити хрестики для позначення поцілунків наприкінці листа. Люди Середньовіччя здебільшого були неписьменними, тому, підписуючи договір, наприклад, про купівлю-продаж землі або іншого товару, вони просто ставили хрестик замість свого імені та цілували його на знак щирості своїх намірів.

У різних країнах світу цілуються по-різному: у Китаї – дотикаються щоками; ескімоси Аляски, жителі Нової Зеландії, Малайзії, Самоа й Борнео – труться носами; в Екваторіальній Африці чоловіки тричі потискують великий палець руки у жінок; у Гамбії прикладають жіночу долоню до свого носа.

А ще запам’ятайте, якщо цілують у щоку, значить, дружбу з вами цінують, у чоло – ставляться по-батьківськи, у руку – ваш кавалер – галантний чоловік. На Сході поцілунок у ноги означає, що чоловік поважає і навіть підкоряється. Якщо ж це робить ваш чоловік – то знайте, це просто приносить йому задоволення. Вас цілують у губи? Думаю, тут коментарі зайві!

Зазвичай, цілуючись, ми навіть не замислюємося над тим, що цей процес є найпростішою зброєю нашого еротичного арсеналу, адже поцілунок не така вже й безневинна річ. Послуговуючись даними статистики, можна стверджувати, що 40% сімейних пар оцінюють глибокий «французький» поцілунок як найважливіший елемент у коханні. А на думку психологів, він просто необхідний для нашої з вами душевної рівноваги. До того ж, чоловікам варто запам’ятати, що жінки надають неабиякого значення поцілункам, а дехто навіть стверджує, що досягає оргазму. Цей феномен трапляється в 1-2% представниць прекрасної половини людства.

А ось іще трішки нудної статистики про цікаві речі. На думку німецьких експертів, жінки з більшим задоволенням цілуються з чоловіками таких професій: 39% – із військовослужбовцями, 37% – з юристами, 14% – із спортсменами. Цікаво, кому б віддали перевагу українські жінки?

У середньому жінки до заміжжя цілуються із 79 чоловіками. Людина за все життя витрачає на поцілунки два тижні. Опитування показали, що чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Поцілунки сприяють позитивному розв’язанню проблем. Звісно, скептики можуть сумніватися, але поцікавтеся у двох закоханих, чи почувають вони себе краще після поцілунку?!

Чи знаєте ви, що в цей момент скорочується 29 м’язів обличчя, у той час як при усмішці лише 17. Також зафіксовано, що при французькому поцілунку працюють близько 30 м’язів, із них 12 відповідають за рухи губ і 11 – язика. Збудження викликають хімічні речовини, які виділяються із залоз вуст партнерів.

Невинний поцілунок «цьом-цьом» спалює 5 калорій. Збільшивши інтенсивність цілування, можете позбутися до 30 калорій за один поцілунок. Для порівняння: хвилина швидкої ходьби спалює всього 4-5 калорій!

Як відомо, поцілунок викликає значне збільшення пульсу (до 110–120 ударів на хвилину в чоловіків і до 180 у жінок). А це сприяє поліпшенню кровообігу, перекачуванню додаткового літра крові. Клітини при цьому отримують додаткову кількість кисню, а життєвий тонус підвищується. До речі, довготривалий поцілунок набагато кращий, ніж жувальна гумка. Він нормалізує кислотність у порожнині рота. Цілуючись кожного разу після їжі, ви значно знижуєте ризик виникнення карієсу.

Отож бажаємо знайти того, із ким вам захочеться цілуватися безупинно. Нехай кожен поцілунок дає вам море насолоди й задоволення.

Сніжана ОРЕЛ,

начальник Городищенського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Черкаській області

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account