Помер Давид Черкаський

Помер Давид Черкаський

30 жовтня не стало Давида Черкаського – режисера, сценариста і художника суперових мультфільмів «Як козаки…», «Пригоди капітана Врунгеля», «Острів скарбів», «Лікар Айболить»… Ми виросли на його мультфільмах! Забували про уроки та усе на світі, коли починало звучати «Ми бандіто-ганстеріто».

Родом Давид Янович був з міста Шпола Черкаської області. Родився в «єврейській провінції» – як сам казав. Стати мультиплікатором вирішив з шести років, коли в кінотеатрі вперше побачив мультфільм. Малювати навчився самостійно. У 1959 році дізнався про організацію цеху мультиплікації на студії «Київнаучфільм», відніс туди свої малюнки і був зарахований в штат.

В молодості вважався стилягою, за що вигнали з комсомолу.

Як режисер дебютував у 1964 році з фільмом «Таємниця чорного короля» (соціальний ролик на тему протипожежної безпеки). Картина отримала заохочувальну премію на фестивалі в Румунії.

Далі пішли мультсеріали «Пригоди капітана Врунгеля» та «Лікар Айболить», а також двосерійний повнометражний телефільм «Острів скарбів», які принесли славу режисеру.

Брав участь в гумористичнійй передачі «Золотий гусак».

Мав звання Народний артист України, Заслужений діяч мистецтв України, був нагороджений орденом «За заслуги» III ст.

Помер у віці 88 років. Після інсульту останні два місяці перебував в реанімації, два місяці лікарі боролися за його життя.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account