Помер космонавт Олексій Леонов

Помер космонавт Олексій Леонов

Олексій Леонов та Дейк Слейтон

Помер радянський космонавт Олексій Леонов, який був першою людиною, яка вийшла у відкритий космос. Йому було 85 років.  Леонов був 11-м радянським космонавтом. Вихід у відкритий космос відбувся 1965 року під час польоту на космічному кораблі «Восток». У липні 1975 року Леонов брав участь у спільному польоті радянського і американського космічних кораблів «Союз-Аполлон». Він був двічі героєм Радянського Союзу.

Олексій Леонов навіть в літньому віці багато подорожував світом, проводив зустрічі з людьми, пропагував космічну науку. У 2004 році побував на Городищині. Про це тоді повідомляла районна гезета:

Легендарний космонавт побував на Черкащині

Уже кілька десятиліть тісна дружба поєднує Зоряне Містечко з Мліївським науково-дослідним інститутом садівництва. Мужні підкорювачі космічного простору, зустрітися з якими вважали за честь керівники найбільших країн світу, ніколи не гордували завітати у провінційний Мліїв, де силами науковців і простих робітників був створений справжній садовий оазис. Свого часу, на запрошення тодішнього директора садінституту Миколи Артеменка, тут побувала ціла плеяда героїв космосу, гостювала Ганна Тимофіївна Гагаріна – мати першого у світі космонавта.

Приємно, що роки не зруйнували давню дружбу. 21 березня Городищину відвідав Олексій Архипович Леонов – льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу, який 18 березня 1965 року здійснив перший в історії вихід у відкритий космос, а 15-21 липня 1975 року брав участь у стикуванні з американським космічним кораблем Apollo (перша міжнародна орбітальна станція).

У Млієві Олексій Архипович з дружиною Світланою Павлівною відвідали музей родини Симиренків, побували у садінституті, оглянули Космічний Сад – результат складного наукового експерименту. Близько двадцяти років тому черешки яблуневих дерев побували у космосі, а після повернення знову були висаджені у мліївський ґрунт. Рослини добре перенесли випробовування умовами невагомості, прижилися на землі і тепер це міцні дерева, що дають урожай. На згадку про приїзд Олексій Архипович власноруч посадив молоденьке деревце. Це давня традиція садінституту, коли видатні гості саджають деревце, а потім ставлять свій підпис на держаку спеціальної лопати. Сьогодні на цій реліквії налічується близько п’ятдесяти автографів! Космонавти завжди привозили у Мліїв речі, що побували у космосі, деякими експонатами могли б пишатися навіть великі музеї космонавтики.

Подружжя Леонових гостювало на Черкащині чотири дні. Вони також побували у обласному центрі, Корсунь-Шевченківському, Чигирині, Каневі. Скрізь їх зустрічала сердечність і любов простих людей. 30 травня Олексію Леонову виповниться 70 років. Незважаючи на вік, він веде активний спосіб життя – є віце-президентом потужного Альфа-Банку, проводить велику громадську роботу.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account