Працівники заповідника провели майстер-клас з гончарного мистецтва

Працівники заповідника провели майстер-клас з гончарного мистецтва

Працівники Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” вирішили скористатися сонячними днями та провести для дітей захоплюючий майстер-клас з гончарства, під назвою “Крутись, крутись, гончарне коло!”

4 вересня завітали до ДНЗ “Ромашка”, який знаходиться в смт. Вільшана Городищенського району. Працівників заповідника зустріли вихованці старшої та середньої групи дитячого садочка, а ще учні 4 та11 класу місцевих шкіл, які з нетерпінням чекали початку заходу.

Коли всі присутні зручно розташувались у яблуневому саду, Людмила Метик розповіла присутнім про те, що людство опанувало гончарство ще 18 тисяч років тому, про перші гончарні круги, як готували глину для виготовлення посуду, а ще про традиції та звичаї пов’язані з цим ремеслом. Оксана Христенко підготувала міні-виставку посуду часів тріпільської культури та розповіла дітям про вироби, яким вже більше шести тисяч років.

А далі естафету перейняв справжній чарівник – гончар із села Моринці Звенигородського району Костянтин Пустільнік. Вмостившись за гончарне коло, майстер став з захопленням розповідати та демонструвати, як створюються вироби з глини.

Усі присутні, затамувавши подих спостерігали за вмілими рухами гончара і незабаром в його руках виріс маленький горщик, якого майстер подарував господарям закладу. У ході роботи Костянтин Олександрович розповідав про улюблене ремесло та загадував безліч тематичних загадок.

Кожен з присутніх хотів хоч доторкнутися до глини, тому майстер дав всим по шматочку та навчив ліпити сувенірного вареничка.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account