Презентували книгу про митців Городищини

Презентували книгу про митців Городищини

9 липня у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася презентація збірки нарисів і замальовок «Краю мистецького слава», що побачила світ у березні цього року. Видання містить матеріали про працівників галузі культури та мистецькі колективи Городишини. Зокрема, розповідається про Заслужених працівників культури України Василя і Діану Матющенків, Миколу Ковальчука, Василя Бондаренка, майже про всіх нинішніх працівників РПК, а також про директорів центрів культури і дозвілля краю Василя Огілька з В’язівка, Ларису Гору з Хлистунівки, Тамару Круць з Вільшани, ветеранів галузі Івана і Наталію Кулішів із Калинівки, поетів: Олексія Тичка, Ольгу Буртову, Галину Дмітрінцову, Олександра Ткаченка, Ольгу Щекочихіну, про композиторів, майстринь декоративно-прикладного мистецтва.

Ведучі заходу Світлана Скалига і Світлана Грицай зазначили, що збірник матеріалів саме про яскравих представників галузі культури з’явився, вперше в історії Городищенського району, якому на початку березня виповнилося 97 років. Ледь не вперше таке видання з’явилося і на Черкащині.

Автором збірки є член Національної спілки журналістів України, член Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, провідний методист районного Палацу культури ім. С.С. Гулака-Артемовського Анатолій Семененко. Матеріали були підготовлені ним та опубліковані в районній газеті «Вісник Городищини» упродовж 2014-2020 років, а тепер прийшли до читачів в окремій книзі з передмовою автора, короткою біографічною довідкою, доповнені багатьма фото.

Перед присутніми виступив автор. Він розповів, як працював над книгою, висловив вдячність усім, хто надавав допомогу і сприяння: міському голові Володимиру Мирошнику, завідувачці сектору культури, молоді та спорту РДА Наталії Салій, директору РПК Павлу Луньову, члену НСПУ Олексію Тичку, виконавчому директору кредитної спілки «Кредит-Союз» Миколі Малишку, колективу центральної районної бібліотеки ім. В.Л. Симиренка та її директорці Тамарі Лисенко, журналісту і краєзнавцю Володимиру Чосу, колективу «Вісника Городищини» (які підготували книгу до друку), героям публікацій. Учасникам презентації були подаровані екземпляри збірки.

Наталія Салій вручила автору квіти та подяку сектору культури РДА. Перед присутніми виступили: поет Олексій Тичко, художник Олександр Козубенко, колишній директор музею С.С. Гулака-Артемовського Олександр Щепак та нинішній Алла Сухорученко. Провідні співачки РПК Ольга Скорик та Світлана Скалига виконали популярні українські естрадні пісні.

На жаль, через необхідність дотримання карантинних вимог, кількість присутніх у залі була обмежена.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account