Президент Порошенко відкрив пам’ятник митрополиту Липківському у Черкасах

Президент Порошенко відкрив пам’ятник митрополиту Липківському у Черкасах

Естафета оприлюднення головного документу Православної Церкви України про автокефалію дійшла до Черкас. 18 січня Президент Петро Порошенко та Блаженнійший Епіфаній привезли Томос до Шевченкового краю. З великою радістю зустрічав гостей митрополит Іоан (Яременко), як керуючий Черкаською єпархією разом з військовими капеланами, які несуть місію серед військовослужбовців. Серед капеланів – і священик Мліївської Свято-Троїцької церкви родини Симиренків Микола Сакундяк (на фото). Були присутні й інші представники Городищенського району.

Відбулася церемонія відкриття пам’ятника Митрополиту Василю Липківському та подячний молебень з нагоди отримання Томосу. Звертаючись до жителів Черкас, які прийшли на урочисту подію, Президент Петро Порошенко нагадав присутнім, що наш земляк Василь Липківський був не просто Митрополитом, а справжнім патріотом України, якого сучасник назвав «апостолом українського релігійно-національного відродження».

– Радий сьогодні вітати славну Черкащину і вшановувати пам’ять першого Митрополита Української Автокефальної Православної Церкви, справжнього патріота Василя Липківського, якого сучасники назвали «апостолом українського релігійно-національного відродження.

Отець Василь боровся за автокефалію Української православної церкви ще у часи української революції. Це він з однодумцями у 1921 році в Софії Київській скликав перший Всеукраїнський Церковний Собор, який підтвердив постанову Всеукраїнської православної церковної ради про автокефалію, а Василя Липківського було обрано Митрополитом Київським і всієї України, першим главою Української Автокефальної Православної Церкви.

Тоді Москва не пробачила цього: 73-річного Владику розстріляли 27 листопада 1937 року і поховали в безіменній могилі. Але пам’ять про нього і про його велику справу жила. Тепер мрія великого патріота і церковного лідера збулася. Сто років потому ми звершили справу всього життя Митрополита Василя. Історичну справедливість відновлено: Українська Церква постала як рівна серед рівних інших православних церков світу.

Присутній на заході і Костянтин Олександрович Липківський, внук митрополита Липківського. Є свідчення, що 1920-х роках митрополит Василь Липківський відвідав храм Спаса-Преображення у Городищі.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account