Президент вшанував Кобзаря і поспілкувався з черкащанами

Президент вшанував Кобзаря і поспілкувався з черкащанами

Президент Петро Порошенко минулими вихідними здійснив візит на Черкащину. Відбулося це в знаковий день для всіх українців – у 205-ту річницю народження Генія українського народу Тараса Шевченка. Глава держави вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка видатним українським діячам культури та мистецтва під час заходів з нагоди вшанування пам`яті Кобзаря у Каневі на Тарасовій горі.

«Цього року Національну премію отримують видатні українські митці, які зробили великий внесок в українське національне відродження, здобули не одну блискучу перемогу на культурному фронті. Так, саме на фронті, бо тепер мова, культура, мистецтво, освіта, інформація для нас також поле боротьби за єдність, за цінності і смисли нашого життя, за щасливе майбутнє України»,  – сказав Президент.

Президент Петро Порошенко заявляє, що Україна, захищаючи свою незалежність та територіальну цілісність від російської агресії, позбулася культурної окупації, під якою перебувала роками.

«Ми звільнилися від культурної окупації, яка аж ніяк не менш небезпечна, ніж окупація фізична. За останні п’ять років українські мова, україномовна пісня, україномовна книга, україномовне кіно здобули надійні позиції в просторі навколо нас, а головне – в наших серцях, серцях усіх українців. Водночас ми створили нашу армію у рекордно стислий строк. Тепер вона входить до числа найкращих, найдосвідченіших і найбоєздатніших армій континенту. Вона звільнила дві третини Донбасу, зупинила ворога і міцно тримає оборону на східних рубежах», – наголосив Президент та подякував усім черкащанам за спільну роботу по відбудові української армії.

Під час зустрічі із прихильниками в Черкасах Петро Порошенко пообіцяв, що зробить все, щоб українці стали вільними, щасливими, заможними і повідомив, як долатиме бідність.

«Насамперед звернемо увагу на пенсіонерів. З 1 березня зросте пенсія. Окремо буде запроваджена індексація пенсій. Ті, хто отримують мінімальну пенсію, завдяки перерахунку, вже зараз можуть отримати 2410 гривень кожен. Кошти є компенсацією за відсутність підвищення в 2015-2016 роках. Лише за сьогодні 5 тисяч 61 мешканець Черкащини отримав цю компенсацію. По Україні це буде більше 2 мільйонів пенсіонерів, на Черкащині – 83 тисячі пенсіонерів. Ось яка робота потрібна, щоб перемогти цю чортову бідність. Ми також розпочали монетизацію субсидій. Що це означає? Відтепер держава даватиме гроші не комунальним підприємствам, а самим споживачам. У Черкаській області готівкою у березні отримають субсидію 293 тисячі домогосподарств», – роз’яснив Президент.

Петро Олексійович відзначив, що розвиток економіки є надважливим завданням, в цьому контексті пріоритетними є агропромисловий комплекс, ІТ, машинобудування, інфраструктура та логістика й туризм. Про це говорили під час Ради регіонального розвитку. Особливо Президент підкреслив важливість розвитку туризму в області: «Чи є в Україні земля краще ніж Черкащина? Є ті, хто прагнуть подивитись все починаючи від Чигирина і закінчуючи Холодним Яром, починаючи від Тарасової гори і закінчуючи Кам’янкою і Тясминським каньйоном. В останні роки кількість туристів в область зростає на 30%».

«Карта зробленого на Черкащині різноманітна і надзвичайно цікава. Вона складається у картину постійних позитивних змін, які творяться широким фронтом», – сказав Президент.

Значним чином це стосується і розвитку ОТГ. Територіальні громади вже чітко бачать, як треба розвивати свій регіон.

«Децентралізація – це можливість і право кожного громадянина самому приймати рішення про життя своєї громади. Це можливість і право планувати життя і змінювати його там, де це потребує втручання громади. Це, нарешті, скорочення відстані між людиною і владою. Ми бачимо формулу успіху, якого досягли: об’єднання громад плюс повноваження плюс передача ресурсів в місцеві бюджети плюс активні люди. В громадах з кожним роком  з`являється все більше грошей і більше можливостей», – відзначив Глава держави.

Петро Порошенко наголосив на необхідності дати талантам і енергії можливості для розвитку. «Для цього ми пропонуємо чіткий стандарт – що найближчі роки обов`язково має бути в кожній громаді, в селах, містах, районах і областях, щоб у всіх наших громадян були рівні можливості для розвитку», – додав він.

Президент назвав обов’язкові елементи необхідних стандартів життя в громадах – школа  за новими стандартами, центральне водопостачання, амбулаторія з телемедициною в кожному селі та Інтернет.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account