Саакашвілі призначили головним реформатором

Саакашвілі призначили головним реформатором

Колишній президент Грузії і екс-глава Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі призначений головою Виконавчого комітету реформ. Відповідний указ 7 травня підписав Володимир Зеленський.

Національна рада реформ була створена 2014 року указом президента країни Петра Порошенка. Це спеціальний консультативно-дорадчий орган при президенту України, займається підготовкою пропозицій щодо стратегічного планування перетворень в Україні і стежить за їх реалізацією.

Раніше Саакашвілі говорив, що Зеленський пропонував йому посаду віце-прем’єра з реформ. Однак для цього потрібна була згода парламенту, а депутатських голосів швидше всього не вистачило б.

Михайло Саакашвілі вищу освіту здобув у Києві. Двічі займав пост президента Грузії – 2004-2007 і 2008-2013 роки. Незаперечними є його успіхи у боротьбі з корупцією та запроваджені реформ. Однак нині влада Грузії звинувачує його у перевищенні повноважень і розтраті бюджетних коштів. Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

Після приходу Петра Порошенка до влади Саакашвілі був в 2015-2016 роках головою Одеської ОДА. Почав розбудовувати власну політичну силу Рух нових сил. Згодом Порошенко позбавив Саакашвілі раніше наданого українського громадянства, а в 2018 році взагалі видворили з України. До 2021 року йому було заборонено в’їзд на територію країни.

Володимир Зеленський після вступу на посаду президента України повернув Саакашвілі українське громадянство. Указ про це був опублікований 28 травня 2019 року. Михайло Саакашвілі відомий рядом гучнх заяв. Він пропонував побудувати нову столицю України біля Шполи – в центрі держави. Говорив, що сам оселиться в Холодному Яру. Його рідний брат Давид не так давно став радником Черкаського міського голови Анатолія Бондаренка.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account