Городищани виготовляють прекрасні сири

Городищани виготовляють прекрасні сири

На Черкащині днями нагородили переможців четвертого конкурсу мікрогрантових проектів для сільського населення «Село. Кроки до розвитку», організованого агроіндустріальним холдингом МХП, який на Черкащині представляє ТОВ «НВФ «Урожай». Автори 21 переможного проекту отримали по 50 тисяч гривень на започаткування та розвиток власної справи. Сертифікати переможцям вручала керівник проекту від МХП Світлана Мигаль.

Цьогоріч участь у конкурсі, який свого часу було започатковано на Черкащині, вже брали представники восьми областей. Розширюється географія конкурсу і на Черкащині – адже раніше за мікрогранти змагалися підприємці з Городищенського, Чигиринського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Канівського, Черкаського районів. Нині проект розширився ще на Звенигородський, Христинівський та Лисянський райони.

Сири з пліснявою власного виробництва усі охочі можуть посмакувати на Городищині. Тут вже кілька років працює приватна сироварня «Теремок». «Спочатку вирощували кіз заради молока для себе для своєї родини. Тоді спробували – а чому б не зварити сир. І потихеньку з двох кізочок до 15 збільшили поголів’я. Наразі реалізуємо на місцевому ринку та для охочих по району. Найближчим часом плануємо реалізовувати продукт і через соцмережі, щоб можна було робити замовлення, – каже авторка проекту Євгенія Танська. – Найбільш ходовий і одночасно мій улюблений сир – з білою пліснявою, схожий на брі. Купують, крім того – халумі з м’ятою. Його можна смажити на грилі, добре йде до вина».

Загалом цьогоріч на розгляд комісії було подано 74 бізнес-плани. Проекти вражали журі своєю оригінальністю. Серед них – виробництво крафтових сирів, реабітація на конефермах, виробництво паливних брикетів, пошиття екоторбинок тощо. Найбільше ж проектів, зазначають члени журі, надійшло з Черкаського, Канівського та Катеринопільського районів.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account