Село: кроки до розвитку

Село: кроки до розвитку

29 травня в Городищі відбувся семінар-тренінг з написання проекту на конкурс «Село: кроки до розвитку». Конкурс мікрогрантових проектів агроіндустріального холдингу ПАТ «Миронівський хлібопродукт» спрямований на стимулювання соціальної активності у сільських громадах та має на меті підтримку кращих бізнес-ініціатив громадян, зокрема у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю.
Кординатором конкурсу виступає Громадська організація «Ресурсний центр АНГО».
Проект планує надати цьогоріч 25 грантів по 50 тисяч гривень в шести районах Черкащини: Канівський, Черкаський, Чигиринський, Городищенський, Корсунь-Шевченківський та Катеринопільський.
У проекті можуть брати участь пересічні громадяни, сільські жителі, фізичні особи-підприємці, невеликі підприємства, дрібні фермери.
В роботі семінару прийняли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Василь Скринник, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Попович, директор Ресурсного центру Анго Анатолій Рекун та тренер центру Ольга Рекун, представник МХП Оксана Білик, спеціалісти управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, районного центру зайнятості, державних установ, представники місцевих ЗМІ та радіомовлення, фермери, керівники невеликих приватних підприємств, сільські жителі.
Семінар з привітальним словом відкрив перший заступник голови районної державної адміністрації Василь Скринник: «Сьогодні на селі потрібно набагато менше робочих рук, як це було у радянські часи, тож проблема зайнятості у сільській місцевості – глобальна. Даний проект навчить людей самим приймати рішення, ризикувати, творити бізнес, заробляти і ставати успішними».
На цьому наголосив і директор Черкаського Ресурсного центру АНГО Анатолій Рекун, який детальніше розповів і про умови конкурсу.
Головна умова нинішнього конкурсу – проект має бути прибутковим і він має мати певну соціальну складову, тобто частина прибутку має піти на нові робочі місця, на передачу іншим людям саджанців, пташенят, залучення населення до проекту. Однак на пряму благодійність гроші витрачати не можна, це має стати основою для розвитку. Правда, як-то кажуть, не кожне зерно може зійти, але організатори проекту таке передбачають, тому кошти передають одразу і не контролюють тотально їх витрачання та не примушують повертати, якщо бізнес-задум не вдасться.
Звичайно проведенню семінару передувало місяць клопіткої роботи по виявленню бажаючих прийняти участь в проекті серед жителів та підприємців району. Хоча проект в нашому районі проводиться вдруге, минулорічна перемога конкурсантів з Городищини мала свій вплив, люди повірили в реальну можливість отримання коштів на розвиток свого індивідуального бізнесу. Тому в цьому році бажаючих приймати участь в проекті значно більше – близько 12 осіб.
Форум пройшов плідно. Презентація проекту, обговорення основних етапів складання бізнес-плану та подання пакету документів на участь у конкурсі, мимоволі переросли в жваву співбесіду науковців та слухачів. Координатори проекту були вражені, скільки ініціатив, різних, цікавих, оригінальних і навіть революційних є у жителів наших сіл. Їм не вистачає одного – грошей для старту.
Звісно, 50 тисяч гривень – це не багато, але це фундамент, на якому можна вибудовувати успішне село надалі, адже надзавдання проекту – стимулювати самозайнятість населення, учити його бути багатим.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account