Селян лікує харківський лікар

Селян лікує харківський лікар

Віднедавна новий лікар працює у Мліївській громаді. Лікар Андрій Макаренко приїхав із Харкова, хоча мав пропозицію працювати за кордоном. “А тут хто лікувати буде?”, – пояснює лікар.

Гідні умови праці і забезпечення житлом запропонували у Мліївській об’єднаній територіальній громаді. Раніше жителів трьох сіл (Мліїв, Старосілля, Буда-Орловецька) обслуговував лише один лікар-пенсіонер. Молоді фахівці їхати в село не хотіли. Часто лікували медсестри.

“Справлялися своїми силами, обходилися без лікаря, надавали допомогу невідкладну. Якщо були важчі хворі – відправляли в район”, – пригадує медсестра Наталія Бондар.

Торік у новоствореній Мліївській ОТГ вирішили відновити медичну інфраструктуру. За рік відремонтували дві амбулаторії і два фельдшерсько-акушерські пункти. Закупили обладнання та ліки.

Наступний крок – пошук лікарів. Нові кадри приваблюють вигідними умовами.

“Ми прийняли місцеву програму дофінансування сімейних лікарів, де встановили умови такі: 7 окладів – це як раніше вони називалися підйомні – близько 30 тисяч гривень і заробітна плата 17 тисяч, плюс житло”, – пояснює голова Мліївської ОТГ Василь Микитенко.

Лікар може обрати собі будь-який будинок або квартиру, яка продається в селі, її придбають за гроші громади, а через 12 років роботи тут – він її зможе безплатно приватизувати.

А ще для сімейного лікаря готують власне авто. З трьох вакансій у громаді залишилася одна. Ймовірно і та скоро заповниться. Можливістю змінити місто на село зацікавився ще один лікар.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account