Серпень на Черкащині очікується тепліше звичайного

Серпень на Черкащині очікується тепліше звичайного

Серпень – схил літа, літнє тепло спадає, хоча спочатку це непомітно. Це – найспокійніший місяць літа: рівно гріє сонечко, тимчасово виникають грозові дощі. Йде напружена робота у полі: потрібно і косити, і орати, і сіяти. Погоду останнього літнього місяця формують переважно західні антициклони, тому тихо, сухо і сонячно. Але іноді атмосферні фронти західних циклонів зумовлюють інтенсивні зливи, шквали і град.

Абсолютний максимум температури повітря +40,1º і спостерігався 08.08.2010 р. у Каневі, абсолютний мінімум – +0,8º зафіксовано 31.08.1966 р. у Смілі. Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

У серпні, в порівнянні с червнем і липнем, найменша кількість дощових днів (10 проти 12). Середньомісячна кількість опадів теж менше на 10-20 мм і становить по області 49-60 мм. Найбільш дощовою буває друга декада місяця, добовий максимум опадів 30-40 мм.

В серпні ще переважають дощі зливового характеру, які характеризуються дуже нерівномірним розподілом по часу і території.

За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, цьогорічний серпень на Черкащині очікується дещо тепліше звичайного та з опадами в межах норми. Середньомісячна температура повітря становитиме +22° при нормі +19°, кількість опадів 56 мм при нормі 55 мм.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account