Шанувати пам’ять чорнобильців

Шанувати пам’ять чорнобильців

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага надзруйнованим четвертим енергоблоком. Напередодні цієї дати у Черкасах відбулися обласні збори організації «Союз Чорнобиль». Представники районів обговорювали проблеми, ділилися здобутками. Було чим прозвітувати і представникам Городищини. Пам’ятною відзнакою «Герой Чорнобиля» був нагороджений ліквідатор Микола Гаркуша з Валяви. Загалом сьогодні в районі лишилося лише 68 ліквідаторів першої категорії (торік було 75) і 136 другої (торік було 155).

 Чорнобильська аварія – техногенна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку ЧАЕС в ніч на 26 квітня 1986 року. Реактор було повністю зруйновано, в довкілля вирвалася велика кількість радіоактивнихречовин. За потужністю вибух був подібний до 300 Хіросім! Тому наслідки катастрофи жахливим чином вплинули на здоров’я людей. Особливо дісталося ліквідаторам, яківідразу після вибуху працювали у небезпечній зоні. Уражені чорнобильською радіацією передчасно йдуть вони з життя, залишаючи дружин вдовами, а дітей сиротами.

У 2001 році у Городищі встановили пам’ятний знак героям-чорнобильцям, посадили парк. Потім створили єдиний комплекс «Чорнобиль 1986». У центрі архітектурної композиції вертикальна плита, на якій зображена земна куля, біля якої слова «Збережемо світ нащадкам». Плита увінчана аркою, що нагадує райдугу, з дзвоном пам’яті та лелекою миру. Обабіч неї чорні плити з викарбуваними прізвищами земляків-ліквідаторів, які померли внаслідок чорнобильських хвороб. Урочисте відкриття пам’ятника відбулося навесні 2011 року. На спорудження пам’ятника власні 25 тис грн внесла сім’я Михайла і Тетяни Конкіних, які самі мали статус чорнобильців. Це один з найбільш сердечних, душевних пам’ятників чорнобильцям в Україні. Неподалік пам’ятника споруджена каплиця.

Упродовж нинішнього року біля пам’ятника велися роботи з встановлення нових меморіальни хплит, щоб увічнити на них прізвища ліквідаторів, яких хвороби та невблаганний час забрали від нас у недавні роки. Камінь привезли аж із Коростишина Житомирської області. За кольором, розміром і фактурою він вписується в загальний вигляд пам’ятника. Виконавець робіт Олександр Забожко. За допомогу та всебічну підтримку вдячність депутатам міської радиі особисто міському голові Володимиру Мирошнику, депутату обласної ради Олександру Лупашку та усім, хто розуміє проблеми чорнобильців і допомагає їх вирішувати.

Схожі публікації

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account