Школярі з Городищини боротимуться за головний приз «Наукової ліги»

Школярі з Городищини боротимуться за головний приз «Наукової ліги»

Із шести команд школярів Городищенського району перемогла команда з Воронівки. Це означає, що діти поїдуть у столичний музей науки «Експериментаніум». Разом з учасниками гри з В’язівка, Дирдина, Хлистунівки, Петропавлівки та Валяви вони змагатимуться за головний приз – 10 000 грн від БФ «Урожай – громаді» за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП. Нещодавно стартував відбірковий тур обласного конкурсу «Наукова ліга», який уже другий рік поспіль відбувається для школярів Черкаської області. У змаганнях візьмуть участь близько 250 дітей 8-9 класів. «Наукова ліга» – це серія наукових шоу та інтерактивних занять, під час яких діти вивчають науку не теоретично, як у школі, а комплексно, практично, із дослідами, елементами змагань та позитивними емоціями. Змагання відбувається другий рік поспіль.

Як зауважує директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік, цінність подібного проекту полягає в тому, що перед сільськими дітьми відкривається можливість інакше подивитися на суть природничих наук і навіть узяти участь у проведенні наукових експериментів.

– Наша держава сьогодні відчуває велику потребу в молодих талановитих науковцях, інженерах, винахідниках, конструкторах. А подібні конкурси для сільських дітей якраз і розвивають у них хист до навчання, досліджень і пошуку. І нехай не всі учасники «Наукової ліги» стануть у майбутньому новими Патонами, Амосовими чи Антоновими, я вірю, що дехто таки обере для себе складний, але надзвичайно цікавий шлях науки й наблизить нашу країну до нових відкриттів, – наголошує Олександр Воскобойнік.

На столі розкладені кілька колб, ємність із написом «газ», сухий спирт, мініатюрні дрони та інше приладдя. На стіні – проектор. Діти із шести команд сідають за шість столів. У кожній команді – 5 гравців. Змагання набирає обрисів справжнього спортивного турніру. Починаються конкурси на креативне мислення, творчий підхід. Учасників знайомлять з основами програмування та інженерії, робототехніки та моделювання, демонструють, як парує сухий лід, як палає вогонь у долоні, як керувати дронами, як подих перетворити в пару. За кілька годин оголошують переможця – команду школярів із Воронівської школи.

– Усе дітям сподобалося. Особливо цікавими були відеоролики про роботів, – розповідає вчитель трудового навчання та креслення Воронівського НВК Роман Деніс. – Я радий, що наші діти виграли, бо вони здібні й розумні. Хочеться, щоб саме вони перемогли.

Про перемогу у відбірковому конкурсі «Наукова ліга» відгукується учениця 8 класу Воронівського НВК Анна Оропай. Каже, що ніколи не бачила, як парував сухий лід чи на руці горів вогонь. Сподобалося все про роботів, досі проробототехніку знала мало. Сподобався ведучий та інтерактивні ігри. А девіз конкурсу «Думай інакше – отримуй більше» дівчина пообіцяла взяти собі на замітку. Якщо виграє головний приз, то разом із командою вирішать, куди витратити гроші.

– Ми віримо в цих дітей і бачимо їх майбутніми співробітниками «Урожаю». У сучасному світі, зокрема й аграрному, робототехніка – це вже не «завтрашній день», а сьогодення – дрони, точне землеробство тощо. На жаль, державна система шкільної освіти базується на знаннях, накопичених до почату 21 століття, тому ми мусимо «розсунути шори» й показати дітям, що реальність ставить нові виклики й надає нові можливості, – пояснює директор «Урожай – громаді» Тетяна Волочай.

Наталія КАУЗАК

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account