Смородину збирає спеціальний комбайн

Смородину збирає спеціальний комбайн

10 липня голова Городищенської райдержадміністрації Ігор Ладнов та директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Анатолій Яріш, заступник начальника управління – начальник відділу організації виробництва, оренди землі та водних об’єктів управління агропромислового виробництва та фінансово-кредитного забезпечення Валентина Сокирко, заступник начальника відділу організації виробництва Анатолій Чернецький, староста села В’язівок Наталія Шабадаш, доктор сільськогосподарських наук професор кафедри рослин Уманського національного університету садівництва Юрій Яновський, представник фірми «Родон» Олександр Осадчий провели виїзну робочу зустріч з В’ячеславом Олексійчуком – керівником фермерського господарства «Сади Городищини», що знаходиться у селі В’язівок. Дане господарство є ключовим в районі по запровадженні інноваційних технологій та наукового підходу по вирощуванню елітних сортів яблук, груш і ягід та альтернативних методів переробки отриманої продукції.

Анатолій Яріш ознайомив з новими напрямками та програмами державної підтримки аграрного сектору, ініційованих президентом України Володимиром Зеленським.

З огляду на вже наявний досвід участі фермера в програмах державної підтримки агровиробників у попередні роки, рекомендував керівнику господарства продовжити активну участь у даних програмах.

Керівник господарства В’ячеслав Олексійчук ознайомив учасників виїзної робочої зустрічі з виробничими потужностями та особливостями в галузі садівництва: площа діючого яблуневого саду становить 17 га, садивний матеріал використовується якісний, сертифікований, саджанці яблунь закуповували у Дослідному господарстві Бахмутської дослідної станції розсадництва Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України. Зазначив, що минулого року був висаджений молодий яблуневий сад, який цьогоріч має плодоносити.

Процес вирощування здійснюється під наглядом доктора сільськогосподарських наук Юрія Яновського, який розповів про догляд за деревами, їх хвороби та захист саду від шкідників. Зокрема зауважив, що за інтенсивністю технології сад обробляється не більше 10 разів за сезон. Вартість засобів захисту одного гектару впродовж сезону (без добрив) коштує близько 1 тис. у. о. Використовують сорти яблунь «Флоріна», «Слава Переможцям», «Голден», «Ерлі Квін», «Чемпіон» та ін. На окупність капітальних вкладень очікують на 3-4 рік після посадки саду – в середньому подібний яблуневий сад може давати до 70 тонн врожаю з 1 га.

Сад оснащений новітнім технологічним обладнанням та захисними системами, які забезпечують мінімум 50% успіху і хороших врожаїв. Зокрема – шпалерами (спеціальними конструкціями, до яких кріпляться дерева), крапельним поливом, спеціальними стовпчиками під градобійну сітку (вартість якої складає 10 тис. у. о. на 1 га). Стовпи виготовляються в Італії, зі спеціального якісного матеріалу, що дає йому додаткову гнучкість. Завдяки цій технології під час навантаження (урагану, бурі) стовпчик не пошкоджується. Вартість одного стовпа коштує 30 у. о. В перспективних планах господарства реалізація проекту щодо закладання ще 4 га саду елітними саджанцями груш і яблунь, який планують оснастити такими ж захисними системами.

Оглянули плантацію смородини (5 га) та ознайомилися з технологією вирощування. Збір даної культури проводиться новітнім унікальним комбайном. Та на цьому пан В’ячеслав не збирається зупинятися. Не дивлячись на тяжкі часи для сільгоспвиробників – цьогоріч планує закласти площу в 1,5 га під висадження полуниці елітних сортів “Азія” та “Клері”.

Протягом останніх двох років в розвиток підприємства залучено інвестицій близько 10 млн. грн. В цьому році планують додатково залучити 5 млн. гривень.

В планах керівника господарства – реалізація проекту з висадження молодого яблуневого саду. Наразі закладений фундамент під водонапірну башту ємкістю в 600 тонн для крапельного зрошування. Планують побудувати цех для виготовлення та переробки соків і джемів, двох теплиць під полуницю, холодильну установку на 600 тонн, комплекс для інтенсивного (шокового) охолодження ягід для збереження власної продукції, адже смородину наразі здають на переробку. Обладнання відповідатиме європейським стандартам якості, а це дозволить підприємству формувати не тільки власні партії товару, а й розвивати ягідники.

Отриману продукцію збувають в межах України. Сухофрукти, соки та ягоди поставляють у навчальні і лікувальні заклади району, мережу супермаркетів, заклади інтернатного типу, дитячі установи. Виконують замовлення Міністерства оборони України на потреби армії, військових закладів освіти та військових частин.

Підводячи підсумки виїзної робочої зустрічі Ігор Ладнов зауважив, що райдержадміністрація у своїй діяльності акцентує увагу на розвиток, підтримку та пошук ефективних шляхів вирішення проблемних питань в процесі розвитку переробної промисловості в Городищенському районі, бо це в свою чергу створення додаткових робочих місць для населення району, забезпечення якісною, екологічно чистою плодово-ягідною продукцією та додаткове надходження зборів до місцевих бюджетів. Побажав власнику і працівникам господарства гарних врожаїв, сприятливих погодних умов та швидкої реалізації проектних ідей.

Райдержадміністрація

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account