Соціальне забезпечення та справи медичні

Соціальне забезпечення та справи медичні

Ірина Ванникова відвідала Єрківську громаду

Нещодавно керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова разом із директором ТОВ «Катеринопільський елеватор» Артуром Футимою провели попередню зустріч із Єрківською громадою, під час якої окреслили подальші напрямки співпраці. Про це Ірина Валеріївна написала на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

ПАТ «Миронівський хлібопродукт» ніколи не стояв осторонь питань екології та добробуту людей. Саме тому, за словами Ірини Ванникової, розпочали втілення нового проекту щодо звукоізоляції на ТОВ «Катеринопільський елеватор», який дозволить значно знизити шумове навантаження. На цей час на підприємстві вже провели тендер та оприлюднили його результати. Тому, переконана керівник соціальних проектів МХП, протягом кількох місяців шумове питання буде вирішене.

Зазначимо, що свого часу елеватор відремонтував очисні споруди населеного пункту за власні кошти та тримає рівень виходу на очисні споруди, аби не перевантажувати міський каналізаційний колектор. Також Ірина Валеріївна наголосила, що, розуміючи свою відповідальність перед законом та суспільством, підприємство в кожному цеху встановило контейнери для розподілу сміття. Ба більше, ТОВ «Катеринопільський елеватор» регулярно надає техніку для прибирання території. Однак, на думку Ірини Ванникової, за чистоту населеного пункту відповідальність повинна нести й сама громада – оплачувати вивіз сміття та не викидати його будь-де.

«Та найкраще, коли громада гуртом долучається до прибирання. Елеватор регулярно проводить толоки, однак до цього процесу повинна долучатися і місцева влада. Інформування та мотивація населення до відповідальності за чистоту навколишнього середовища – це першочергове завдання органів місцевого самоврядування. Разом із єрківцями вирішили, що необхідно розбити сквер із насадженими деревами та облаштувати територію. Тож із цим і завітали до голови громади», – написала керівник соціальних проектів МХП.

Після зустрічі Ірині Валеріївні надійшла чудова пропозиція – розробити екологічний проект громади, до якого готовий заради майбутнього добробуту долучитися ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Зокрема, цей проект стосуватиметься і розподілу сміття. Також у перспективі заплановане проведення дитячого футбольного чемпіонату за підтримки МХП.

На думку керівника соціальних проектів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Ірини Ванникової, це і є приклад соціальної відповідальності бізнесу та його співпраці з місцевою владою. Саме такою вона й повинна бути.

Соціальне забезпечення як школа виживання

Питання соціального забезпечення українців – тема не нова, але її вирішення досі перебуває у стані «равлика». Тобто рухається, але значно повільніше, аніж того вимагає суспільство.

Запущена ще восени минулого року пенсійна реформа мала на меті забезпечити справедливу систему розподілу коштів та ліквідувати надмірний розрив у сумах пенсій. Однак на практиці змінили лише деякі коефіцієнти у формулі розрахунку пенсій. У результаті виникла ситуація, у якій високі пенсії будуть нараховувати тим, хто й досі на них не нарікав, а ось люди, які будуть іти на пенсію цього року, отримуватимуть на третину менше ніж ті, кому пощастило опинитися у лавах пенсіонерів до впровадження реформи. Ось і виходить, що ті, хто все життя пропрацював у важких умовах, отримують низьку пенсію, хоча нині вона мала бути принаймні три тисячі гривень. Така ситуація створює в суспільстві чималу напругу, тож державі варто переглянути пенсійну реформу не лише з погляду на цифри, а й на потреби тих, хто заслуговує на гідну оплату відданих їй трудових років.

Ще одним нововведенням, яке ускладнює життя звичайних українців, стало відпущене у вільне плавання регулювання цін на продукти. У результаті цього вартість соціальних харчів стала дуже високою, а тому раніше доступні всім верствам населення молоко, яйця та крупи стало складніше купувати. Державі варто знову замислитися над тим, аби взяти під свій контроль регулювання цін на соціальні продукти.

Складною поки що лишається і демографічна ситуація в Україні. Молодим сім’ям не вистачає тої фінансової підтримки, яку раніше їм надавали після народження дитини. На думку керівника соціальних проектів МХП Ірини Ванникової, бізнес не стоїть осторонь цього питання, але системно вирішити наявну проблему йому не під силу. Тож держава й бізнес мають об’єднатися в питанні соціальної відповідальності.

«Нещодавно НВФ “Урожай”, керівником якого є Олександр Воскобойник, запустило соціальну програму під назвою “Лелека”, яка поширюється на всі села, де навіть невелику частку земель обробляє підприємство. Завдяки такій ініціативі молоді сім’ї, у яких нещодавно народилось немовля, отримують одноразову матеріальну допомогу. Бізнес не стоїть осторонь питання демографії. Однак не все в його силах – до питання стимулювання народжуваності та виведення України з демографічної кризи повинна долучитися і держава», – наголосила Ірина Ванникова.

На жаль, у нашій країні зараз дійсно дуже багато соціальних проблем. Держава намагається вирішувати їх, як то кажуть, на всіх фронтах, але не все й одразу їй вдається. Однак, якщо до цих процесів рівносильно долучаться і влада, і бізнес, і звичайні українці, то все вдасться. Головне – чути один одного!

Справи медичні

Цього року реформування галузі охорони здоров’я вступило в активну фазу, і вже є перші успіхи. Однак на фоні помітних зрушень є ще й чимало проблем, вирішення яких значно полегшило б життя звичайних пацієнтів.

Держава обіцяла, що люди матимуть певний перелік безкоштовних послуг, натомість у лікарнях ми й досі стикаємося з необхідністю платити за все! То, можливо, настав час таки ввести страхову медицину? І не важливо – буде вона в державних чи приватних руках. Важливо, аби люди нарешті отримали гарантії того, що вони не віддаватимуть останні копійки за ліки та послуги, якість яких нині доволі сумнівна.

Рік тому запрацювала урядова програма «Доступні ліки», у рамках якої хворі можуть за рецептом лікаря отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Однак, на жаль, перелік самих недуг на сьогодні значно більший. Більшості українців і досі доводиться боротися з ними за власні кошти. Тож очевидною є необхідність збільшити перелік хвороб, на лікування яких препарати виділятимуть безкоштовно (через програму)!

Ще однією болючою темою для українського суспільства стало створення медичних округів. Сама ідея того, що госпітальні округи повинні формуватися за принципом прийняття рішень на місцях, – чудова, а ось саме її втілення потребує ґрунтовного доопрацювання. Передбачали, що процес створення округів враховуватиме місцеву специфіку та територіальні особливості. Однак на практиці подекуди ми спостерігаємо нерівномірність розподілу, наслідком якої стає неможливість пацієнтами подолати десятки кілометрів не зовсім якісних доріг для отримання кваліфікованої допомоги.

У питаннях створення медичних округів головним інструментом мала бути госпітальна рада, до якої мали ввійти кваліфіковані працівники медичної галузі. На плечі ради мав лягти план розвитку системи охорони здоров’я на місцях. Однак цей орган виявився більше дорадчим, тобто всі його розробки і плани отримали лише рекомендаційний характер. У питанні створення медичних округів потрібно враховувати думки всіх: і людей, і медичних працівників, і влади. Адже лише так можна буде знайти ту «золоту середину», у якій медичне обслуговування стане дійсно доступним, швидким та якісним.

На думку керівника соціальних проектів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Ірини Ванникової, прискіпливої уваги на цей час потребує і питання сімейної медицини. Адже практика показує, що кількість пацієнтів значно більша ніж фізично може обслуговувати сімейний лікар.

«У питанні сімейної медицини є чимало проблем. Перевантаженість лікарів та нестача елементарної технічної оснащеності не дають медикам можливості виконувати свою роботу так, як цього вимагає реформа. Комп’ютери, транспорт та пальне – це лише вершина айсбергу у переліку найнеобхіднішого. Зважаючи на це, МХП розглядає проект щодо базового забезпечення кабінетів, який дозволить лікарям надавати, а пацієнтам – отримувати якісні послуги. Адже питання медицини для суспільства є першочерговим», – зазначила Ірина Ванникова.

Зрозуміло, що реформи – це завжди важкий та довготривалий процес. Однак, якщо влада буде підходити до нововведень у медицині із врахуванням думок і самих людей, то ця реформа матиме шанс на успіх. Особливо, якщо разом із державою не стоятиме осторонь існуючих проблем бізнес, адже створення елементарних умов для лікарів – це не так уже й складно. Головне жити не за принципом «моя хата скраю», а за принципом «разом зможемо все».

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account