27 серпня біля Черкаської облдержадміністрації зібралися активісти, які закликали громадян бути небайдужими стосовно резонансного вбивства корсунського майданівця і журналіста Василя Сергієнка. За п’ять років з дня його вбивства справа так і не зрушила з мертвої точки. Більше того, днями Городищенський суд випустив під домашній арешт Вадима Мельника – одного з головних підозрюваних в організації злочину.

До мітингуючих вийшов новий голова ОДА Ігор Шевченко, який висловив думку про те, що такі випадки лише підтверджують те, що судова реформа в Україні не відбулася. При цьому додав, що місцева влада на суд впливати не може.

– Зараз наші важелі впливу – це преса і громадськість, – зазначив він, запевнивши, що вже завтра матиме зустріч у Києві в Офісі президента, де буде обговорюватися це питання.

Активісти попросили голову ОДА звернутися до президента, аби той втрутився у ситуацію і забезпечив об’єктивне розслідування цієї справи.

– Питання не в тому, щоб впливати на суддів, аби вони ухвалювали ті рішення, які потрібні нам, а в тому, щоб судді судили по закону. У кожній нормальній країні світу вбивці сидять у тюрмах, – зазначив керівник черкаського Нацкорпусу Дмитро Кухарчук. – Замовник цього вбивства – Геннадій Бобов – і його виконавці мають бути покарані. Якщо зараз це спустити з рук, вони просто втечуть за кордон.

Біля ОДА активісти також встановили символічний манекен судді у мантії, який демонстративно облили бензином і спалили.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account