Свідомо порушується закон про декомунізацію

Свідомо порушується закон про декомунізацію

5 серпня 1937 року розпочався Великий терор. Жорстокі репресії охопили всі регіони й усі верстви населення, від найвищого керівництва – до далеких від політики селян. Схоже спеціально до цієї дати у Городищі на Спаському кладовищі “група товаришів” встановила обеліск із символікою червоної армії. Подібні символи заборонені Законом про декомунізацію, чинність якого нещодавно підтвердив Конституційний Суд України. Закон забороняє пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, забороняє їхню символіку. Забороняється “будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік у складі СРСР, держав так званої “народної демократії”; прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота; серпа, молота та п’ятикутної зірки; плугу (рала), молота та п’ятикутної зірки; зображення гасел комуністичної партії, цитат осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії; символіка комуністичної партії або її елементи та інше; гімни СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік або їх фрагменти”.

Ініціатор встановлення обеліску з радянською зіркою – місцевий археолог Олександр Назаров. Про це він сам похвалився на своїй сторінці у Фейсбуці.

Соціальна мережа просто вибухнула протестом. Пише Сергій Коваль: “А як же без ЗВЄЗДИ ?? Ви что? Дєди ваєвалі – мижешбраття!!! Пофарбуйте зірку хоч і в синьо-голубий, але зірка залишиться зіркою. Це символ УБИВСТВ Українського народу!”

Пише Олександр Ткаченко: “Вшанування загиблих воїнів, це гідна справа. Якщо вони були християнами – встановіть хрест на обеліску, якщо були атеїстами – залиште обеліск без навершшя. Чи може на могилах воїнів SS почнем свастики встановлювать? Заради історичної справедливості?”

На що Назаров відповів у коментарях: “Ну такої реакції ми і чекали”.

Виходить, що це свідома провокація, аби внести розгардіяш у суспільство? І що тоді далі? Колорадські стрічки, бєссмєртний полк та інше побєдобєсіє? Звичайно, ми повинні шанувати пам’ять фронтовиків. І на Городищині це завжди робиться на високому рівні! А ось наперекір чинному законодавству тиражувати тоталітарні символи – неприпустимо! Обеліск солдатської пам’яті – це не голова Вєрки Сердючки, щоб увінчувати недоладними зірками. Пам’ятники мають сприяти встановленню взаєморозуміння і примирення, а не викликати протиріччя.

Радянські зірки і фашистські свастики в Україні заборонені законодавчо. За їх поширення передбачена кримінальна відповідальність. Встановлення комунобільшовицької зірки на даному “обеліску” є свідомою зневагою пам’яті мільйонів українців, що постраждали від режиму. Встановлення зірки – пропаганда людиноненависницької комуністичної ідеології. Вона не повинна бути на обеліску!

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account