Тарас Цимбалюк – кінозірка з Корсуня

Тарас Цимбалюк – кінозірка з Корсуня

Народний телесеріал

Із величезним успіхом на українському телебаченні пройшов серіал «Спіймати Кайдаша». Це розповідь про те, як би жила знаменита Кайдашева сім’я з повісті Івана Нечуя-Левицького у наші дні. Сюжет захоплюючий і непередбачуваний, гра акторів – дивовижна! Дванадцять великих серій наповнені щирою українською драмою і гумором. Навіть суржик не карикатурний, а органічний і колоритний. Це не примітивне кварталівське блазнювання, а такий фільм, щоб щиро сміятися і плакати – про наше життя. У вітчизняному кінематографі давно ніхто не говорив про українців так просто й переконливо, з такою правдивою ніжністю, яка захоплює й відштовхує водночас. Наскільки можу судити з відгуків про цей серіал – і позитивних і, звісно ж, критичних – всі чіпляються саме за це: за життєву правдивість і відвертість. Одним це подобається, інших обурює. А ми справді так живемо, ми справді так одягаємося, справді так говоримо, справді так любимо, справді так зраджуємо. Ми саме такі в нашій ніжності й нашій підступності. Саме це знаходить відгук, саме це притягує, саме це дратує. Неймовірна річ, як на мене!

Телесеріал створений компанією «ПроКіно» для телеканалу СТБ. Сценарій написала відома авторка Наталка Ворожбит. Прем’єра телесеріалу відбулася 2 – 11 березня, проте досі триває гаряче обговорення. Хто фільм ще не бачив – радять знайти серії в Інтернеті, діляться посиланнями. Безперечно, актори Віктор Жданов, Ірина Мак, Тарас Цимбалюк, Григорій Бакланов та Антоніна Хижняк зуміли підкорити серця українців.

Багатьом цікаво, чи матиме серіал продовження. Навряд. Проте на глядачів чекає інший сюрприз. Близько 50 сцен не увійшло до телеверсії – їх вирізали, щоб укластися в хронометраж. Тому зараз готується розширений формат серій. На телеекрані їх не транслюватимуть, але скоро вони з’являться у вільному доступі на інтернет-платформах. Це будуть доповнені 12 серій, кожна з яких триватиме близько півтори години. Серіал довів, що українська класика не старіє. Вона актуальна і дарує натхнення для сучасного кіно.

Карпо й чотири Мотрі

Одну з головних ролей, Карпа Кайдаша, зіграв 30-літній актор Тарас Цимбалюк. Його герой відслужив в армії, закінчив профтехучилище і допомагає батькові ремонтувати машини.

– Мій герой виховувався вулицею, потім почав допомагати батькові в автомайстерні. Власне, цим все життя і займався. На перший погляд здається, що він обмежений хлопець. Частково так і є, але в ньому точно є душа. Карпо дуже запальний, якщо йому щось не подобається, ніколи не буде мовчати. Готовий створити родину, проте не тому, що хоче – просто так прийнято, тому потихеньку починає думати про одруження. Загалом, неоднозначний хлопець. І все ж досить цікавий, – поділився враженнями Тарас.

Актор зізнався, що йому чужа приземленість персонажа, який не прагне розвиватися. Цимбалюк вважає, що людина повинна постійно ставити перед собою цілі і йти до них. «З іншого боку, подобається його відкритість і сміливість: те, що може, не соромлячись, підійти до будь-якої дівчині, що завгодно у когось  попросити. Можливо, я хотів би запозичити у нього такі риси характеру. Правда, їх треба адаптувати під здоровий глузд, інакше так теж можна дуже далеко зайти», – додає актор.

Він не вважає когось із персонажів вкрай негативним.

– Так склалося, що у кожного в серіалі є своя правда. І соціальність проєкту вбачаю в тому, щоб показати, що люди розучилися слухати один одного. І це більша проблема, ніж виявлення когось зі злими намірами. Кожен із персонажів по-своєму правий і так само неправий. Тому ми продемонстрували соціальну драму, коли здорові люди у здоровому глузді один одного не чують і не поважають. Сподіваюся, що українці вчитимуться на помилках, яких припустилися герої серіалу.

Тарас розповідає, що його акторська кар’єра із самого початку була цікавою.

– Мені зателефонували із пропозицією пройти кастинг на цю роль. Надіслали матеріал із двома сценами: де Карпо вперше приходить до Мотрі додому, коли вона фарбує паркан, і розмову з Лавріном про АТО. Пробувався з чотирма Мотрями та трьома Лаврінами. Однак радий, що ці ролі отримали саме Антоніна Хижняк та Григорій Бакланов. Майже з усіма акторами серіалу я знайомий вже по кілька років.

Зірковий шлях

Місто Корсунь-Шевченківський є рідним для Тараса Цимбалюка. Тут він народився 16 грудня 1989 року в родині історика та вчительки французької мови. Тут і зараз живуть його батьки.

– Якщо говорити про щось комічне, то мені пригадується випадок із того періоду, коли я ходив у дитячий садок. Моя старша на 8 років сестра зі своєю подружкою колись на санчатах везла мене в дитсадок. У якийсь момент санки перевернулися, і я випав із них, а дівчата цього навіть не помітили – наскільки була в них цікава розмова. І на момент, коли схаменулися, що я кудись подівся, вони відійшли доволі далеко – тож довелося повертатися на кілометр назад. А я сидів і плакав на дорозі. Із цієї ситуації ми й досі у родині сміємося.

Дитинство та шкільні роки були доволі насиченими – займався бальними танцями, дзюдо, боксом, футболом. Батько змушував читати і переказувати йому всю літературу зі шкільної програми. Потім у школі попросили замінити одного хлопця у сценці в КВНі.

Відтоді усе й почалося – перевтілення, інтерес до жартів, творчості та іншої всячини.

Аплодисменти публіки діяли, як допінг. У старших класах почав думати про кар’єру актора.

Хоча спершу вступив до педагогічного. Там швидко зрозумів, що його шлях зовсім інший.

– Для Корсуня це був великий експеримент – вступати на акторський відділ, – розповідає Тарас. – Тоді всі навчалися на юристів, тому вчинок батьків можна назвати певною авантюрою – віддавати дитину вчитися у театральному закладі. Але я сказав батькові, що хочу вступити на факультет акторської майстерності, і вкотре дякую батькам, що вони підтримали мене і дали шанс. Сестра вже жила в Києві, тому була певна підтримка у столиці.

У 2013 році Тарас закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого за спеціальністю «Актор драматичного театру та кіно». Ще під час навчання співпрацював з театрами та почав зніматися в кіно. Нині є актором Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я». На міжнародному театральному фестивалі отримав нагороду за найкращу чоловічу роль у виставі «Біда від ніжного серця».

Зріст актора – 1 м 93 см, він добряче підкачав м’язи. В кадрі виглядає просто шикарно. Стукав у двері усіх кіностудій, щоб його помітили й оцінили. В кіно дебютував у 2011 році – другорядна роль у містичному серіалі «Щоденники темного». Потім фільми й серіали пішли один за одним – від епізодів до головних ролей. На сьогодні назбиралося вже півсотні робіт, які зробили його упізнаваним і популярним. Найвагоміші ролі дісталися у стрічках «Останній яничар», «Чорний ворон», «Кріпосна» і ось тепер «Спіймати Кайдаша».

Тарас говорить, що до головної ролі у «Чорному вороні» поставився дуже відповідально. Це розповідь про героїчну боротьбу українців проти більшовицької навали. Події розгортаються у 1920-их роках на Черкащині. Тому, запрошуючи людей подивитися фільм, він прагне показати не себе красивого з шаблею на баскому коні, а хоче, щоб земляки знали своїх справжніх героїв.

У костюмованій драмі «Кріпосна» Цимбалюк зіграв коваля Назара, закоханого в головну героїню. Персонаж дуже сподобався глядачам (а головне – глядачкам!) своєю чесністю, благородством і відчайдушними вчинками заради близьких людей. Автори серіалу прагнули, щоб Тарас якнайбільше демонстрував свої рельєфні біцепси. Жінки кажуть, що їм дуже сподобалося!

Однак за сценарієм він був небагатослівним. А ось у ролі Карпа проявив усі свої найкращі акторські здібності. Перед глядачами «Спіймати Кайдаша» постав сильним та впевненим чоловіком, який може приймати інколи складні рішення та брати відповідальність на себе. Сценаристка згадує: «Ми шукали брутального, самовпевненого сільського мачо, але всі, кого ми розглядали,  були не з нашого кіно. Я хотіла, щоб зайшов актор із чоловічою енергетикою, щоб мене до стіни прибило. І коли зайшов Тарас Цимбалюк, саме це і сталося».

Знайти своє кохання

Перший шлюб в актора  виявився невдалим. Молодята швидко розлучилися, колишня дружина полетіла шукати свою долю за океан. Нині Тарас Цимбалюк у тривалих стосунках з Тіною Антоненко. Вона стиліст і фотограф, співпрацює із зірками шоу-бізнесу. Актор говорить: «Мені здається, я тільки рік тому по-справжньому закохався. Побачив дівчину на зйомках кліпу, але не наважився підійти відразу. Знаєте, в найбільшому накачаному чоловікові сидить малолітній боягуз, який не може зробити, на перший погляд, елементарні кроки. Я не приховую цього. Актор може зробити переконливо сотні речей на майданчику, але в особистому житті всі рівні. Я думав про неї, часто бачив у соціальних мережах. Але було незручно написати незнайомій дівчині. Лише через півтора року зважився звернути на себе увагу в Інстаграмі. Коли пропонував їй зустрітися, мене трясло, як під час першого знімального дня. Зате після мого кроку почалося ось те справжнє, про що я чув і читав». До речі, виявилося, що Тарас дівчині теж відразу сподобався. Та так, що на зйомці попросила, щоб його загримували асистенти, а сама вона посоромилася до нього підійти.

Тарас Цимбалюк обожнює подорожувати. Вже відвідав 13 країн світу. А в Україні улюбленими місцями називає Корсунь-Шевченківський та міста, які розташовані недалеко від нього, Біла Церква, Богуслав та Черкаси. Каже, що дуже подобається біля Дніпра та сосновий ліс.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account