Тиждень дитячої і юнацької книги у Городищі

Тиждень дитячої і юнацької книги у Городищі

Цього року Тиждень дитячої і юнацької книги у центральній районній бібліотеці ім. В. Симиренка розпочався 19 березня турніром читачів «Читання – світ нашого пізнання». Участь у інтерактивній грі взяли учні 9-х класів Городищенської СШ №2. Це була захоплююча мандрівка читачів у світ літератури. Діти залюбки брали участь у розважальних конкурсах: «Книгознавці», «Поети», «Реклама книги», «З криниці народної мудрості» та ін., під час яких показали свої знання, вміння, навички, творчі здібності та отрималипризи.

З метою заохочення школярів до читання та відзначення кращих юних книголюбів, 22 березня в районній бібліотеці ім. В. Симиренка відбувся районний етап конкурсу «Книгоманія – 2019».

Участь у конкурсі узяли найактивніші, найерудованіші читачі. Програма змагання передбачала єдине, на перший погляд, просте завдання: представити одну зі своїх улюблених книг. Але зробити це потрібно було так, щоб в інших теж виникло бажання прочитати цю книгу. Заслужену перемогу здобула Віталіна Скалиг. Учасників оцінювало авторитетне журі: завідувач сектору культури райдержадміністрації Наталія Салій, директор ЦРБ ім. В. Симиренка Тамара Лисенко, методист районного відділу освіти Світлана Антоненко.

25 березня для студентів Городищенського професійного ліцею була проведена зустріч учнів з автором  книги  «Городище в документах і фотографіях» Миколою Панасенком. Майбутні трактористи та зварювальники поспілкувалися з автором, дізналися багато цікавого про період Другої світової війни на Городищині, пошуки матеріалів про невідомих героїв,переглянули архівні фотографії. Микола Михайлович розповів про роботу над новим краєзнавчим виданням.

Цьогорічний тиждень дитячого читання «У світ книжковий запрошує весна» видався напрочуд цікавим та змістовно-наповненим. Гостями заходів були діти, які відпочивають у санаторії «Городище», а також активні читачі бібліотеки.

Для наймолодших відвідувачів було проведено відразу 2 заходи: калейдоскоп «Книга відзначає ювілей» та медіа-подорож «Про вусатих і хвостатих, сіро-буро-рудуватих»

Гортаючи сторінки журналів та переглядаючи відео-замальовки діти знайшли відповіді безліч цікавих запитань.

Калейдоскоп «Книга відзначає ювілей» познайомив із сучасними та давніми книгами, які в цьому році відзначають ювілей.

Переходячи від книги до книги діти, то відправлялися в Гогвортс з Гаррі Поттером, то в дикі джунглі Індії з Мауглі, то долали перешкоди з Гердою та іншими героями книг.

Для дітей середнього віку цікавою та актуальною видалася година моралі «Дружба, як скло: розіб’єш не склеїш». Діти обговорювали художні твори про дружбу, прийняли участь в анкетуванні «Який він – справжній друг».

Дітям-гостям нашого міста було цікаво познайомитись з його історією, яка ховається у мареві століть. Краєзнавчі читання «Легенди чарівні читай, щоби дізнатися про край» дозволили присутнім ознайомитись з легендами про річки Вільшанку та Татарку, вони дізналися чому гора зоветься Кочержиною та багато цікавих переказів, історій та фактів про Городище.

Завершився тиждень віртуальною подорожжю «Таємниці Землі та Всесвіту. Єгипетські піраміди» для найстарших читачів. Захід дозволив присутнім поринути у таємничий світ Стародавнього сходу і познайомитися з витвором людського генія. Було розкрито багато версій щодо будівництва одного з семи чудес світу, адже вчені і сьогодні не мають єдиної думки з цього приводу. Присутні переконалися в достовірності арабського прислів’я «Все  на світі боїться часу, а час боїться пірамід».

Протягом тижня для користувачів юнацького віку були організовані книжкові виставки «Книга з друку-читачеві в руку», прес-мозаїка «По дорогах країни періодики», «Молодь обирає книгу» та ін.

Двері бібліотеки завжди гостинно відчинені для читачів. А Тиждень дитячої та юнацької книги – це чудова нагода завітати до бібліотеки і прочитати нову, цікаву книгу.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account