У Городищі відзначили День прикордонника

У Городищі відзначили День прикордонника

День прикордонника – це справді усенародне свято, яке є переконливим свідченням визнання вагомого внеску усіх поколінь воїнів у справу надійної охорони рубежів нашої держави. Як завжди тепло і душевно відзначили День прикордонника у Городищі. Про місце збору навіть не треба було особливо повідомляти, адже усі добре знають багатолітню традицію зустрічатися 28 травня. Цього разу були присутні понад 150 осіб, які на все життя запам’ятали службу у прикордонних військах. Прийшли не тільки городищани, а й гості зі Сміли, Шполи, Корсуня-Шевченківського, Черкас. Усі вони у різні часи служили на охороні державного кордону – на суходолі і на морі, у горах і степах, у снігах і пустелях. Приємно, що досі бережуть почуття армійського братерства. Наймолодший з присутніх прикордонників був призваний на військову службу 2016 року, а найстарший приймав присягу у далекому 1957-му!

Урочисті заходи відбулися в міському саду. Прикордонників привітав міський голова Володимир Мирошник, археолог Олександр Назаров, голова районної організації прикордонників Сергій Чеботарьов. Відбулося нагородження – 62 особи отримали ювілейні медалі «100 років прикордонної служби України», 13 осіб грамоти обласної спілки воїнів-прикордонників. Районний сектор культури підготував змістовну музично-поетичну програму. Свої пісні подарували присутнім виконавці: Ольга Скорик, Світлана Скалига, Роман Лебідь, Яніна Товстоп’ят, Оксана Грабаровська, тріо «Вишня», гурти «Чумацький шлях» і «Ренет». Також виступив музичний гурт «Дозор» зі Сміли.

Шанують прикордонники і подвиг воїнів Другої світової війни. За традицією, поклали квіти до пам’ятника прикордонникам, які загинули 17 серпня 1941 року під час оборонних боїв за Городище.

Сучасна українська прикордонна служба – це продовження традицій Окремого корпусу кордонної охорони, створеного Українською Народною Республікою 100 років тому. Надалі, згідно Указу Президента України, прикордонники відзначатимуть професійне свято 30 квітня.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account