У Медведівці відкрили першу громадську майстерню на Черкащині

У Медведівці відкрили першу громадську майстерню на Черкащині

Ми інформували вас протягом останніх пів року про те, що спільно з Черкаською агенцією регіонального розвитку реалізуємо проєкт за фінансової підтримки Уряду Швеції «Запуск громадських майстерень у трьох громадах Черкаської області»

Бюджет проєкту склав 1 139 000 гривень. Із них 499 тисяч вклав БФ «МХП-Громаді», 570 тисяч – ПРООН, який фінансує Уряд Швеції, а ще 70 – Черкаська агенція регіонального розвитку. Відтак громадські майстерні зявляться ще у двох громадах – Степанцях Канівського району та Єрках Катеринопільського.

Так от, ми радіємо, що вийшли на фінішну пряму та приступили до найприємнішого моменту – відкриття закладів громадського простору. І розпочали цю приємність із Чигиринщини.

Зараз у громадській майстерні Медведівки працюють четверо майстрів. Наталія Басівська – перукар, майстер по дереву Леонід Посипайко, кравчиня Олена Рожкова та майстер по металу Анатолій Громовий. Наші партнери з ЧАРР Любов Ропало та Світлана Остряніна нагородили всіх робітників подяками за те, що вони відгукнулися на пропозицію керівництва ОТГ працювати у майстерні. Також відзначили людей, причетних до розбудови та облаштування майстерні.

Голова Медведівської ОТГ Олексій Лавриненко відмітив, що створення громадської майстерні – не перший внесок МХП в розвиток ОТГ. Багато слів вдячності говорили на адресу наших колег з ТОВ “НВФ “Урожай”, зокрема директора Олександр Воскобойнік та заступника директора Юрій Романча

– Раніше нам підприємство «Урожай» Групи МХП подарувало вантажний автомобіль, який дуже потрібний у громаді, – каже Олексій Лавриненко. – Також вони нас підтримали у впровадженні проекту з громадською майстернею і лише завдяки їхній залученості нам вдалося ремонтні роботи завершити у строк, передбачений проєктом. Багато хто не вірив, що це вдасться.

У подальшому кількість майстрів хочуть збільшити та розширити спектр їх роботи.

– Ми вже домовляємося з майстром по ремонту холодильників, щоб він тут працював. У планах – долучити майстрів по ремонту взуття та ремонту пральних машин. У нас багато ідей, – каже очільник ОТГ. – Я пропоную, аби наша майстер перукар викладала школярам техніку стрижок і створення зачісок. Після проходження навчання дівчата можуть отримати сертифікати про можливість надавати свої послуги охочим. Можливо, це стане чиїмось куснем хліба.

Також у майстерню придбали 3D-принтер. Його використовуватимуть учні під час шкільних занять та на дозвіллі, аби повністю оволодіти методикою користування інструментом.

Аби для односельців відкриття громадської майстерні стало справжнім святом, учасники місцевої самодіяльності підготували кілька пісенних номерів та була проведена лотерея, де можна було виграти сертифікати на безкоштовні послуги у майстерні.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account