У Молдові Конституційний суд відсторонив президента від посади

У Молдові Конституційний суд відсторонив президента від посади

Конституційний суд Молдови відсторонив президента Ігоря Додона від посади. Повноваження передали екс-прем’єру Павлу Філіпу. Судді наголосили, що рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. Зазначається, що за годину до відсторонення Додон написав на своїй сторінці в Facebook, що «Демпартія не збирається мирно передавати владу законній парламентській більшості і законному уряду. І це попри те, що вчорашні процеси в парламенті і новосформований уряд зустріли підтримку переважної більшості громадян і були визнані нашими зовнішніми партнерами з Заходу і Сходу». Він повідомив, що звернеться до міжнародного співтовариства із закликом стати посередниками в процесі мирної передачі влади та/або закликати народ Молдови на безпрецедентну мобілізацію і вихід на мирні протести.
Також КС заявив, що парламент 7 червня вичерпав час (90 днів), відведений на формування уряду, і має бути розпущений. У свою чергу парламент Молдови ухвалив декларацію “Про захоплену державу”, якій йдеться про анулювання змішаної виборчої системи і висловлення вотуму недовіри Конституційному суду. У декларації також міститься вимога відправити у відставку главу Служби інформації і безпеки та голову Національного центру по боротьбі з корупцією. Парламент сформував новий уряд, який очолила Майя Санду. Водночас лідер Демократичної партії Молдови Володимир Плахотнюк заявив, що партія соціалістів і блок ACUM намагаються узурпувати владу в країні.
У столиці Молдови невідомі особи в ніч на 9 червня заблокували будівлі уряду, міністерства внутрішніх справ, Генпрокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку і навколишнього середовища та інші державні установи.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account