У Стеблеві знімають фільм про Миколу Джерю

У Стеблеві знімають фільм про Миколу Джерю

До селища Стеблів, що на Корсунщині, прибула знімальна група, яка розпочала роботу над проектом створення літературного сценарію повнометражного ігрового фільму “Джеря” режисера Ірини Правило за мотивами повісті класика української літератури І.С. Нечуя-Левицького “Микола Джеря”. Фільм знімають за підтримки українського культурного фонду. У Стеблеві, на кутку Раківка знайдено стару хату для відтворення інтер’єру та архітектури тогочасної епохи. Основною локацією якраз обрано смт Стеблів та його околиці, зокрема старе русло Росі Самовілка. Саме пейзажі цих місць описані у повісті “Микола Джеря” Нечуєм-Левицьким.

Повість “Микола Джеря” був написаний у 1876 році. Твір не втратив актуальності й сьогодні. Тема твору: розповідь про життя Миколи Джері та його сім’ї, а також змалювання життя людей під гнобленням панщини та боротьбу з нею. Ідея твору: показати незламний дух народу, його непокірність панам.

“І до кінця свого живоття Джеря йшов проти панів та жидів: так вони багато нашкодили йому й скривдили його, занапастили його вік. Чи вивозив він на ярмарок картоплю, цибулю, капусту або огірки, він ніколи не продавав панам, одказував їм грубо, сердито, з великою злістю, мало не проганяв їх од воза. Жиди підпоювали декотрих громадян, підбивали їх оддати їм громадські шинки, та нічого не вдіяли. Джеря підбив громаду подати губернаторові лист, щоб жидів зовсім виселити з села”.

Повністю повість “Микола Джеря” читайте тут: https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=908

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account