У Жашківській громаді відроджують традицію концертів духової музики під відкритим небом

У Жашківській громаді відроджують традицію концертів духової музики під відкритим небом

«Ноги болять, але просяться до танцю», – так жартома описують свої враження жашківчани, котрі щонеділі приходять до парку, аби насолодитися музикою духового оркестру і – потанцювати.

У Жашківській громаді відроджують традицію концертів для громадян поважного віку. І перший же такий захід зібрав чималу публіку. Звучать вальс, полька, народні пісні чи романси у виконанні духового оркестру під керівництвом Андрія Верталецького – майданчик перед імпровізованою сценою посеред алеї парку заповнений представниками і старшого, і молодшого покоління, котрі пускаються до танцю. Аби перевести дух, танцівники роблять перерви – в такі хвилини вільного місця на лавках в парку не знайти. Поціновувачі духової музики втомлюються, та при цьому наполегливо просять музикантів зіграти запальний «Сім сорок»!

Перепочиваючи після чергового танцю, жашківчанки діляться враженнями: «Ніби у молодість вернулися. Жива музика – її ж ні з чим не порівняти! І хоч уже для танців здоров’я не те, всидіти не можливо. Добре, що міська рада знайшла можливість організувати для нас таке дозвілля. Це чудово!»

Аби урізноманітнити програму, організатори заходу – відділ культури, молодіжної політики, спорту та туризму Жашківської міської ради (ВКМПСТ) – запросили і аматорські колективи Жашківщини. На запрошення відгукнулися жіночі вокальні ансамблі «Горлиця» Марійківського сільського клубу та “Джерело” Безпечнівського СБК (керівник Василь Самборський). Доповнюють лірикою такі вечори і місцеві поети.

Тож, недільні вечори духової музики «для тих, кому за…» отримали зовсім інший формат та викликали інтерес жителів і гостей Жашкова різного віку. Послухати музику, поезію та пісні у живому виконанні до парку приходять і діти, і молодь.

Ініціатива відродження традиції концертів духової музики під відкритим небом належить очільнику Жашківської міської об’єднаної громади Ігорю Цибровському: «Я з дитинства пам’ятаю, як духовий оркестр був невід’ємною частиною культурного життя нашого міста. Кожне свято, кожні урочистості супроводжувалися духовою музикою. А особливо популярними були такі вечори духової музики під відкритим небом. Відроджуючи подібні традиції, ми орієнтувалися на старше покоління, та несподівано для нас невеличкі зміни заінтригували й молодь. Сподіваємося, це стане хорошою платформою і для реалізації потенціалу творчих колективів, і спілкування жашківчан, і єднанню поколінь».

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account