Уклін та шана Кобзарю

Уклін та шана Кобзарю

Березень часто називають Шевченковим. І це не випадково, адже навесні ми відзначаємо шевченківські дати і великий Кобзар щороку приходить до нас новим, неповторним.

В залі Городищенської дитячої школи мистецтв знову був аншлаг,  цього разу відзначали  205-ліття  геніального  поета і художника, професора графіки академії мистецтв, мислителя, патріота Тараса Григоровича Шевченка.

Вихованці школи старанно готувалися до літературно-музичної вітальні: відділ образотворчого мистецтва запросив на виставку робіт до творів поета, прозвучала лірична пісня «Зоре моя вечірняя» у виконанні Олександри Багатченко, линула неповторна мелодія на бандурі Аліни Коваленко, продемонструвати красу і чарівність Шевченкового слова учні театрального відділу.

Вісімнадцять яскравих творів нагадали присутнім пророчі слова велета духу і душі народної, актуальність якого вражає. Відкривали Шевченка-сучасника, знайомили з його художніми роботами читці: Олександра Білецька, Софія Шаталова, Поліна Руденко, Юліана Бурян, Євген Брензей, Анна Хамаза, Анна Савченко, Оксана Шіпілова, Анастасія Салімбаєва, Ростислав Багач, Анастасія Краскова, Ірина Воротило, Анна Підтереба, Антон Шаталов, випускник Олег Гергель. Вели програму Софія Чуй та Аріна Грищенко.

Яскравим доповненням заходу стали підготовлені презентації «Шевченко художник і графік з душею поета», «Тарас Шевченко. Автопортрети» та «Історична  постать».

Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна другу.

Тому і полонили серця глядачів творчі доробки талановитих учнів. Устами кожної дитини говорив поет, мріяв, милувався, закликав до боротьби і ніби наблизився до серця кожного, спонукав задуматися і відчути силу народну, ніби оживало його полум’яне слово знов і знов.

Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account