Україна займає лідируючі позиції по світовому виробництву соняшнику і соняшникової олії

Україна займає лідируючі позиції по світовому виробництву соняшнику і соняшникової олії

Україна займає лідируючі позиції по світовому виробництву соняшнику і соняшникової олії. Про це написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук на своїй сторінці в Facebook:

Зазвичай, для порівняння економічної потужності країн використовують валовий внутрішній продукт на основі паритету купівельної спроможності. І за цим показником українська економіка – просто тендітна, у 6 разів менша ніж італійська та в 10 разів менша ніж німецька.
Водночас у світовому виробництві окремих товарів Україна займає лідируючі позиції. Найбільше цьому сприяє вітчизняний аграрний сектор. Наприклад, за обсягом виробництва соняшнику та соняшникової олії Україна є безперечним лідером, а за обсягами вирощування кукурудзи Україна впевнено посідає 4 місце. При цьому тільки в Україні вирощується 400 видів гібридних сортів даної с/г культури. Серед інших продуктів, за обсягами виробництва яких Україна в ТОП-10, – залізна руда, пшениця, молоко та сири. Однак, є й інші досягнення. Наприклад, Турбоатом виготовляє турбіни для АЕС, ТЕС і ГЕС, які спроможні робити лише декілька країн у світі.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account