Українські фермери терміново запасаються: в країні стрімко дорожчає пальне

Українські фермери терміново запасаються: в країні стрімко дорожчає пальне

Через призупинення поставок дизпалива з Білорусі та невизначеності у питанні його поставок з Росії (Кабінет міністрів РФ прийняв постанову про те, що з 1 червня нафту й нафтопродукти ввозитимуть в Україну лише за спеціальними дозволами), ціна дизпалива в Україні почала зростати. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

Віднедавна оптова ціна на пальне в Україні збільшилась в середньому на 10%. В різних регіонах України вона підскочила на 1,5-2 гривні. В умовах посівної кампанії, коли аграріям потрібно чимало пального, підвищення ціни на нього призводить до додаткових витрат, що надалі вплине на кінцеву вартість продукції.

Окрім того, серед аграріїв ходять чутки про можливий дефіцит дизпалива в майбутньому через обмеження постачання його з Білорусі та Росії. І якщо деякі аграрії запаслися паливом заздалегідь, то іншим доводиться купувати його вже за новою ціною.

Окрім подорожчання дизпалива, у східних регіонах ще є проблема з його доставкою.

Наразі серед аграріїв немає певності щодо того, якою буде ціна надалі та до чого готуватися. Достовірної інформації немає. Згідно з прогнозами, нижній рівень ціни буде відповідати позначці 27 грн. Про верхній показник хтось говорить 29 грн, а хтось – 30 грн. Але безпосередньо щодо кількості пального, кажуть, що вона обмежена.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account