«Урожай – громаді» влаштував феєричний екофест у В’язівку

«Урожай – громаді» влаштував феєричний екофест у В’язівку

Надовго запам’ятається в’язівчанам та гостям цього мальовничого села вечір минулої п’ятниці. Цікаве та розмаїте, а головне – із повчальним екологічним підтекстом, свято подарували для них представники благодійного фонду «Урожай – громаді» спільно з підприємством «Урожай», що входить до Групи МХП. Конкурси, майстер-класи, розваги, призи… Досить влучно було використано широкий арсенал засобів, щоб ненав’язливо та переконливо пробудити інтерес громади до охорони, раціонального використання природного середовища. Центральним дійством фестивалю стало змагання екокоманд сіл Валяви, Воронівки, В’язівка, Дирдина та Хлистунівки.

Це перший такий фестиваль із низки запланованих подібних заходів по всій Черкаській області, де господарює науково-виробнича фірма «Урожай».

Після яскравого представлення команд першим іспитом для чоловіків було виготовлення з піддонів вуличних меблів для екологічного кафе. І лиш за півгодини вони змайстрували столи та лави, як приклад того, що можна зробити з підручних матеріалів, із користю використовуючи, здавалося б, уже непотрібні речі.

Тим часом прекрасна частина конкурсантів створювала екоборди для встановлення на несанкціонованих смітниках, щоб нанести прицільний моральний удар по охочим викидати непотріб деінде.

Іще одне творче завдання: за  п’ять хвилин скласти «геніальний» ековірш за заданими останніми словами в кожному рядку. Неабиякі дизайнерські вміння продемонстрували команди під час створення модного наряду з поліетиленових пакетів за допомогою двобічного скотчу та степлера.

Проявити свої художні здібності мала змогу й численна малеча, взявши участь у майстер-класі з розмальовки фарбами фанерних дощечок, які згодом продали на аукціоні. Також юні художники декорували придбані їм за символічну плату полотняні торбинки – прекрасну альтернативу поліетиленовим пакетам.

Дітвора розважалася на батуті та надувній гірці. Була черга й із любителів бодіарту: професійна художниця розмальовувала обличчя малечі.

А вісімдесят найазартніших селян придбали безпрограшні лотереї, добавивши у спектр своїх вражень приємні хвилювання перед розіграшем. До слова, за кошти, виручені на фестивалі, організатори восени придбають для місцевої громади зелені насадження.

Велику зацікавленість викликала лекція біолога, еколога лабораторії водної хімії Романа Короля на тему «Принципи раціонального поводження з органічними відходами», де йшлося, зокрема, про компостування. Похизувалися власними інтелектом та дотепністю й учасники вікторин з екологічної тематики серед глядачів, за що отримали безліч призів від товариства «Урожай».

Реальну користь для довкілля принесли учасники екозмагань завдяки участі в так званому плогінгу. Фізична форма плюс чисте довкілля – це філософія нового виду спорту під назвою плогінг, що означає «підбирати сміття під час пробіжки». Започаткував його житель Швеції Ерік Альшстром у 2017 році для протидії глобальному засміченню довкілля. Тепер такий вид фітнесу захопив увесь світ.

Тож, діставшись до місцевого кам’яного кар’єру (надзвичайно живописне місце!), одягнувши рукавиці, розібравши сміттєві пакети, екокоманди розбіглися шукати непотріб. Завдання ускладнювалося тим, що треба було окремо збирати пластик, скло, жерсть та інше сміття. Втім всього лиш за 20 хвилин вдалося зібрати 373 кг «подарунків» рідній природі від її активних поціновувачів-відпочивальників.

Поки тривав цей виїзний конкурс, на головній сцені фестивалю бадьорою піснею та позитивним настроєм ділилися відомий дует «А ми удвох» у складі заслужених артистів України Андрія та Василя Томіленків і місцевий жіночий ансамбль «Чарівний мак».

Варто зазначити, що завдяки високому рівню підготовки, колективізму та молодечому завзяттю учасників змагань важко було передбачити їхнє турнірне становище. Після остаточних підрахунків об’єктивне журі визначило переможця та призерів – екокоманди В’язівка, Хлистунівки та Воронівки. Втім ніхто не залишився без дипломів та грошових премій за успіхи в окремих номінаціях. Приємну місію нагородження виконав депутат обласної ради, директор виробничого підрозділу «Валявський» ТОВ НВФ «Урожай» Валентин Галушко.

За його словами, для громади такі фестивалі надзвичайно корисні, бо можна і відпочити, і водночас навчитися бути екосвідомими. Також важливо, що у формуванні екологічної культури громади активну участь бере і бізнес, який теж зацікавлений у збереженні природних ресурсів. Валентин Миколайович переконаний, що такі фестивалі доцільно робити у кожній громаді.

Також Валентин Галушко вручив головний приз безпрограшної лотереї – новітній смартфон – головному «везунчику» свята семирічному Артуру Лисаку з Дирдина. Решті 79 власникам квитків дісталися орхідеї, екочашки, багаторазові торбинки, футболки тощо.

Після того, як усі добре і змістовно провели свій час, «Урожай» подбав і про смачну вечерю козацькою кашею.

Своїми враженнями від заходу поділився капітан команди «господарів поля» – переможців змагань, пожежний-рятувальник Володимир Лебединець: «Отримали лише позитивні емоції від цього свята, дійсно велике задоволення. Щось залишилося в нашій пам’яті, щось закарбувалося. Вважаю, що перспектива в тому, щоб Україна уже починала поступово повертатися до екологічних матеріалів та органічної їжі. Звичайно, для цього потрібен час, як на мене, 5–10 років. Головне, що приходить усвідомлення необхідності таких змін, у чому посприяв і сьогоднішній фестиваль, за що я щиро дякую підприємству «Урожай».

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account