Успішна поїздка до Словаччини

Успішна поїздка до Словаччини

Міжнародні змагання з футболу «Adidas 4 Sport COP-2020» відбулися нещодавно у місті Прешів (Словаччина). Це престижні дитячо-юнацькі змагання, які проводяться вже близько двадцяти років. Цього разу приїхали 85 команд із багатьох країн Європи. Найпотужнішим було представництво Словаччини – 33 команди та України – 29 команд.

Вже п’ятий раз отримала запрошення узяти участь у змаганнях і команда «Юність Городища» районного ФОСК «Колос». Щоразу вони показують достойні результати. Міжнародні змагання – це безцінний спортивний досвід. Навіть сама подорож є цікавою пригодою зі зміною видів транспорту та перетином державного кордону. З Городища маршруткою дісталися до Києва, звідти потягом домчали до Ужгорода, а вже звідти комфортабельним автобусом поїхали до Словаччини. Вирушили в дорогу 30 січня, а повернулися додому 4 лютого.

До Словаччини їздили футболісти: Артем Скалига, Владислав Милаш, Олександр Буджерак, Дмитро Тимошенко, Владислав Лисенко, Ярослав Милокостенко, Кирило Лепешко, Богдан Бур’ян, Ілля Середюк, Артем Приймич, Максим Чесноков, Назар Антоненко, Ярослав Сивоконь, Назар Кривич, Артем Проненко, Антон Котляр, Семен Шанців, тренер Олександр Яремчук. Деякі старші хлопці відвідали ці змагання вже вдруге. А Владислав Гаркуша раніше їздив на турнір як гравець, а нині вже у якості помічника тренера – тобто, розвивається як спортсмен і майбутній наставник. За рівнем підготовки та зовнішнім виглядом наші діти виглядали не гірше від інших команд.

Юні футболісти мали хороші умови проживання і харчування. Супроводжувала команду група батьків: Людмила Буджерак, Оксана Бур’ян, Віталій Кривич, Віталій і Тетяна Проненки. Як справжні янголи-охоронці вони доклали максимум зусиль, щоб усі юні гравці були здорові, нагодовані, тепло одягнуті. Завжди велика увага приділяється мікроклімату в команді. Ще з дому наголошується: якщо будете триматися єдиним дружним колективом – тоді вас і суперники поважатимуть.

Городищани грали у двох вікових групах – 2007-го і 2008 років народження. У кожній групі змагалися по 15 команд. Ігровий графік був дуже щільний. Грати доводилося за дещо зміненими правилами. Зазвичай у футболі жовтка картка означає попередження, а червона – вилучення з поля. А на цьому турнірі при жовтій картці вилучали з поля на три, при червоній – на п’ять хвилин. Правда трапився один такий щасливий день, коли жовті картки нікому не показувалися, бо арбітр забув їх удома.

Тренер Олександр Яремчук зумів добре підготувати команду і налаштувати на гру. Боротьба на майданчиках була напруженою та безкомпромісною. Поступалися чи перемагали – завжди з мінімальним відривом, що свідчить про високий рівень команди. Була і серія пенальті, де усе вирішували вправність воротаря та влучність бомбардирів. Торік городищани зайняли дванадцяте місце, тож тепер прагнули увійти хоча б до вісімки кращих. Проте зуміли так організуватися і мобілізувати зусилля, що зайняли шосте місце! Це вперше здобули такі високі результати на міжнародному турнірі.

Турнір тривав три дні, тож знайшовся час і на цікаві екскурсії. Відвідали аквапарк, де усім дуже сподобалося. Пройшлися по магазинах, щоб придбати подарунки близьким. Фотографувалися біля пам’яток архітектури. Стало доброю традицією відвідати пам’ятник воїнам червоної армії, які під час Другої світової війни звільняли Прешів від гітлерівців. У ті дні якраз відзначалося 75-річчя тих кровопролитних боїв.

Додому команда «Юність Городища» поверталася у прекрасному настрої. У Києві ще зайшли до «Макдональдсу», щоб відзначити перемогу. За допомогу в організації поїздки на міжнародні змагання безмежна вдячність Городищенській райдержадміністрації та районній раді, адже з місцевого бюджету був профінансований проїзд територією України. Допомогли і спонсори: Сергій Ґава, Олександр Мусієнко, Олександр Забожко, Олександр Тихоліз, Вартан Гаспарян. І звичайно ж безмежна вдячність батькам, які вірять в успіх своїх дітей і всебічно їх підтримують.

В тренера Олександра Яремчука займаються футболом хлопчаки не тільки з Городища, а й з сіл Валява, Вербівка, Петропавлівка, Хлистунівка. Двічі-тричі на тиждень приїздять на тренування, адже тут можуть реалізувати себе, виховати в собі якості лідерів та взаємодії в колективі. Попереду чекають нові турніри і перемоги.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account