В Черкасах напередодні виборів священнослужителі закликали бути свідомими та підтримувати мир

В Черкасах напередодні виборів священнослужителі закликали бути свідомими та підтримувати мир

19 квітня Черкаська обласна рада християнських церков зібралася, щоб закликати черкащан свідомо ставитись до виборів. Священнослужителі закликали підтримувати мир між собою не залежно від обраного кандидата, повідомляє прес-служба Черкаського обласного комітету руху Реформації.

«Вибори закінчиться, а нам потрібно буде жити далі. Ми маємо пам’ятати про те, що Українці – це один народ і стосунки з нашими близькими та друзями важливіші політичних поглядів. Тому потрібно бути соціально активним, намагатися не конфліктувати з тими, хто не підтримує ваших поглядів, – зазначив голова Черкаського обласного комітету Руху Реформації, представник від Черкаського обласного об’єднання церков ЄХБ, Валерій Бєляєв.

«Ми повинні бути активними, бути миротворцями, давати право на помилки іншим нашим собратам. Як пише Біблія «Не судіть, щоб і вас не судили». Не будемо судити іншу людину, яка вибрала не того, кого обрали ми, – зазначив митрополит Черкаський і Чигиринський Черкаської єпархії ПЦУ Іоан.

Присутні підкреслили, що не підтримують чиюсь сторону. А також закликали бути чесними перед Богом і власним сумлінням та не продавати свій голос.

«Закликаю до добросовісного голосування, опираючись на своє сумління і світоглядні переконання. Нехай голос ваш буде непідкупний, ні за яких обставин не беріть участь у фальсифікації і брудних справах», – заначив керівник церкви АСД Черкаської, Полтавської, Кіровоградської областей Микола Бойко.

Священнослужителі зазначили, що президент, хто б він не був, не зможе вирішити всі питання країни без Божої допомоги.

«Надія на те, що президент прийде все і своїми силами змінить – хибна. Сподіватися треба на Бога, та молитися Йому. Він сильний дати мудрості керівникам та підняти Україну», зазначив єпископ ЦНХХЦУ Юрій Бієвець.

ЗВЕРНЕННЯ Черкаської обласної ради християнських церков з приводу виборів Президента України:

“Дорогі брати та сестри!

Будучи членами Черкаської обласної ради християнських церков, не можемо не звернутись до всіх християн м. Черкаси та області зі зверненням, яке стосується виборів Президента нашої держави.

Нажаль, ми змушені констатувати, що з боку різних представників українського політикуму передвиборчий процес був далеким від морально-етичних норм християнства, що, в свою чергу, не могло не відбитись на внутрішньому духовному неспокої наших братів та сестер з різних християнських конфесій.

Численні спроби підкупу виборців та вчинення на них адміністративного тиску також, нажаль, були і є досить нерідким явищем. При цьому способи відвертого підкупу виборців вчинялись у контексті очевидного матеріального зубожіння українського народу, що робить ці спроби ще набагато більш морально неприпустимими та такими, що їх неможливо виправдати.

Саме тому закликаємо вас, дорогі брати та сестри, рішуче відкинути будь-які спроби матеріального заохочення, які мають на меті спонукати вас голосувати за того чи іншого кандидата. При цьому також закликаємо вас до того, аби у кабінці для голосування ви реалізували своє право голосу виходячи виключно з власних переконань, а не будучи вмотивованими фінансовими чи адміністративними чинниками.

Крім цього, закликаємо вас до критичного ставлення до будь-яких спроб залучити вас до можливих суспільних протистоянь та акцій протесту, навіть у разі перемоги того кандидата, якого ви особисто вважаєте недостойним зайняти найважливішу посаду в державі. Також просимо вас зробити все для максимально можливого примирення, терпіння, взаємоповаги та спокійного сприйняття будь-яких результатів виборів Президента як до явленої волі Божої, втіленої в життя народом України”.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account