В Одесі демонтували меморіальну дошку кривавому маршалу Жукову

В Одесі демонтували меморіальну дошку кривавому маршалу Жукову

На фасаді будівлі Одеського облвійськкомату по вул. Пироговській активісти ГО «Національний спротив» вирізали перфоратором меморіальну дошку радянському маршалу Георгію Жукову.

На місце події прибули співробітники патрульної поліції, після чого викликали слідчих. Доки їх чекали, дев’ятеро учасників акції фотографувалися на тлі барельєфа. Потім пред’явили правоохоронцям офіційний документ, що роботи здійснюються на виконання Закону України про декомунізацію і військкомат жодних заперечень не має.

Демонтований пам’ятний знак передали на зберігання до сховища музею Південного оперативного командування.

Раніше члени громадської організації вже намагалися зіпсувати зовнішній вигляд барельєфа Жукову на будівлі військкомату. У квітні 2017-го вони розмалювали його червоною фарбою з балончика. У місті було розбито дві дошки маршала – на колишньому проспекті його імені (зараз – Небесної Сотні). А в серпні 2016 року невідомі розбили ще одну табличку Жукову і на будинку на вул. Дворянській, в якому жив командувач Одеського військового округу.

Замість барельєфа радянському маршалу на Одеському обласному військкоматі встановлять меморіальну дошку на честь загиблих військовослужбовців з Одещини, а таких більше 100 осіб.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account