В Умані затримали російського диверсанта, який готував теракт

В Умані затримали російського диверсанта, який готував теракт

Громадянин Росії Леонід Харитонов планував підірвати військове летовище в Умані. Наразі його затримали. В будинку, де жив разом з дружиною, провели обшук і знайшли докази, які підтверджували наміри диверсанта.

Учений-хімік із Санкт-Петербурга приїхав в Україну близько трьох років тому. Одружився з українкою та отримав вид на проживання.

Правоохоронці зацікавилися чоловіком після сімейної сварки, коли Харитонов кинувся на дружину з сокирою в руках, бо не знайшов свій довідник по хімії. Про інцидент поліції розповіла сама жінка.

До розслідування залучили контррозвідку, в будинку встановили приховані камери. Це дозволило зібрати необхідну доказову базу. Зокрема, Харитонов виготовляв небезпечну вибухову речовину, кодовими словами передавав інформацію по телефону з російським номером і обговорював деталі диверсії, яка за масштабами могла б зрівнятися з вибухами на військових складах в Ічні, Балаклії та Калинівці.

Тепер шпигуна затримали, вибухонебезпечну речовину вилучили. Вона знаходилася в звичайних на вигляд сигаретах на місці фільтра. Речовина була значно небезпечнішою за тротил, хоча і була виготовлена хіміком у домашніх умовах. Сигарети, як з’ясували правоохоронці, слугували тільки детонатором для ще більш потужної вибухівки. Також під матрацом шпигун зберігав 490 тисяч російських рублів. Після скоєння запланованого теракту хотів полетіти в Гонконг.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account