Верховна Рада – для сільських голів

Верховна Рада – для сільських голів

Відчути себе народним обранцем, пройтися кулуарами й фактично доторкнутися до живої історії державотворення України мали можливість близько 80 очільників сільських громад, із якими співпрацює ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП.

Ідея організувати екскурсію у приміщення головного законотворчого органу України для представників громад належить дирек-тору підприємства «Урожай» Олександру Воскобойніку. Він, зокрема, зазначив, що сесійну залу Верховної Ради обрав не випадково, адже кожному свідомому громадянину цікаво побувати біля витоків державотворення незалежності нашої країни, а тим паче людям, які представляють інтереси громад.

– Я ніколи не був у стінах Парламенту, але переконаний, що це одне з найбільш важливих місць нашої країни. Саме тут ухвалюють рішення, що змінюють хід історії всієї держави, – розповідає Олександр Воскобойнік. – Цю поїздку ми організували для того, щоб представники громад, із якими співпрацюємо, не лише трохи відпочили від повсякденної робо-ти, а й отримали незабутні враження.

Під час екскурсії у стінах Верховної Ради представники сільських громад дізналися безліч цікавих фактів про те, як наша країна здобувала незалежність, хто брав участь у процесі державотворення, що закладено в основі функціонування українського Парламенту. Особливо зацікавили сільських голів факти про сесійну залу Верховної Ради, де ухвалюють законопроекти, що впливають на долю України. Зокрема, саме в цій будівлі 1991 року було проголошено державну незалежність. Ця подія відображена в картині «Державотворення», яка прикрашає другий поверх приміщення. Першу в Україні систему кондиціонування повітря також було встановлено в сесійній залі для народних обранців. Усім запам’яталася величезна 4-тонна люстра під куполом залу, виготовлена з білого та кольорового кришталю.

Своїми вражен-нями про побачене поділилися учасники поїздки. Людмила Лищенко, Валявський сільський голова: «Якби для нас не організували таку екскурсію, навряд чи вдалося коли-небудь побувати в Парламенті. Враження незабутні, адже на власні очі побачили, де приймають закони, за якими ми всі живемо. По телевізору все інакше – набагато масштабніше. А виявилося, що сесійна зала не набагато більша ніж у Валявському центрі культури і мистецтв! Нам цікаво розповіли про історію Верховної Ради, поінформували, як можна зареєструватися для участі в засіданнях, щоб бути очевидцем прийняття доленосних рішень. Хотілося б, щоб повернулися часи, коли народні депутати мали основне місце роботи, де б отримували заробітну плату, а законотворчим процесом займалися в чітко визначений час. Це зробило б роботу Парламенту ефективнішою і не вимагало б таких витрат».

Микола Петренко, Дирдинський сільський голова: «Поїздка, яку організував Благодійний фонд, була корисною, адже, крім того, що побували у Верховній Раді, мали змогу поспілкуватися з колегами, обмінятися досвідом. Звичайно, побувати в кулуарах було цікаво, але для мене було б цікавіше поспілкуватися з народними обранцями, поставити їм запитання, висловити власну позицію».

Наталія Шабадаш, В’язівський сільський голова: «Враження просто чудові! Було дуже цікаво побувати у величній будівлі Верховної Ради, де працюють народні депутати, де приймаються всі важливі закони, де визначається доля країни на багато десятиліть уперед. Ми ж бачили Парламент тільки по телевізору, а тут випала щаслива нагода побувати там особисто. Відчувалося, що в цих стінах зосереджені минуле, сучасне й майбутнє України. Ми побачили кулуари, оглянули реліквії, були в кабінетах помічників депутатів. А ще побували на екскурсії в «Пінчук-Арт-Центрі» – галереї сучасного мистецтва».

Наталія Сенкевич, Хлистунівський сільський голова: «Нещодавно Верховна Рада України гостинно прийняла сільських голів Черкаської та Київської областей. Із Городищенського району випала нагода відвідати столицю сільським головам Дирдина, Хлистунівки, Петропавлівки, В’язівка, Воронівки, Валяви та Петриків. Працівник Верховної Ради провела для нас цікаву екскурсію. Ми бачили синьо-жовтий прапор, який вперше був внесений до Парламенту, величезну картину, де зображені найвизначніші українські державотворці різних епох. Дізналися, як змінювалася сама будівля Парламенту. Нам цікаво було все побачити, ми охоче там фотографувалися. Відчувалася гордість за нашу країну».

Безкоштовну екскурсію для сільських голів організував Благодійний фонд «Урожай – громаді» за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» МХП.

– Як би ми не ставилися до політичних подій сьогодення, Верховна Рада – це історичне місце, де відбуваються найважливіші події нашої країни, часом – трагічні. Відчути цю атмосферу, звірити враження від побаченого по телевізору та наживо – це незабутньо. Кожен справжній громадянин України повинен це пережити, – розповідає директор фонду Тетяна Волочай.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account