ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ

ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ

Якщо ви загубили, пошкодили чи знищили свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про зміну імені чи свідоцтво про смерть), то повторно можна отримати втрачене свідоцтво у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (раніше – ЗАГС, нині – ДРАЦС) за місцем звернення, незалежно від місця державної реєстрації акта цивільного стану та місця проживання заявника.

Повторну видачу свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного стану здійснюють за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану видають представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред’явленні документів, що посвідчують їх особу.

Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану можуть повторно видавати за наявності паспорта (паспортного документа).

Свідоцтва про народження дітей повторно видають їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.

Свідоцтво про смерть повторно видають другому з подружжя, а також дітям, зокрема й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування, у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видають.

Після припинення шлюбу внаслідок його розірвання свідоцтва про шлюб повторно не видають. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ державної реєстрації актів цивільного стану надає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видавати представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень.

Особам, які звернулися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану особисто, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно видають того самого дня при пред’явленні ними паспорта або паспортного документа.

За заявою щодо повторної видачі відповідного свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного стану, яка надійшла поштою, свідоцтво надсилають у 15-денний строк до відділу державної реєстрації актів цивільного стану України за місцем проживання заявника, про що доводять до його відома.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account