Відбулася церемонія інтронізації предстоятеля помісної православної церкви в Україні

Відбулася церемонія інтронізації предстоятеля помісної православної церкви в Україні

У соборі Святої Софії в Києві в неділю, 3 лютого, під час божественної літургії пройшла церемонія інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія. Церемонія відбулася в день його 40-ліття.

Його обрали предстоятелем Православної церкви України під час об’єднавчого собору в Києві 15 грудня.

6 січня Епіфаній отримав томос про автокефалію православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

У Софії Київській був присутній президент Петро Порошенко разом з дружиною та інші політики.

Приїхали також представники Константинополя та Афона, а також Української православної церкви в США та Канаді.

На церемонії були також предстоятель УГКЦ патріарх Святослав, предстоятелі Римо-католицької церкви та протестантських церков.

Саму церемонію інтронізації провели представник Вселенського патріархату митрополит Галльський Еммануїл, колишній предстоятель УАПЦ митрополит Макарій та митрополит Вінницький Симеон.
Вони по черзі посадили митрополита Епіфанія на спеціально виготовлений для нього трон з виголосом “Аксіос” (достойний, гідний).

Після цього Епіфанію піднесли ознаки предстоятельського сану: хрест підніс митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, панагію (невеликий образ Богоматері) підніс митрополит Юрій (Каліщук), який очолює Українську православну церкву в Канаді, другу панагію підніс митрополит Антоній (Щербан), який є предстоятелем Української православної церкви в США.

Право носіння другої панагії — привілей предстоятелів помісних церков.

Після облачення в ці церковні символи інтронізація вважається довершеною, і митрополит Епіфаній став повноцінним предстоятелем помісної Православної церкви України.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account